Do druhého zápasu předkola play off proti USK Praha jsme vstupovali s cílem zvítězit a vrátit rozhodující třetí zápas na domácí palubovku. Bohužel jsme se museli obejít bez zraněného Nehyby a především bez Stegbauera, který hrál semifinále 1. ligy za Jindřichův Hradec, jehož je kmenovým hráčem. USK se hned na začátku zápasu dostalo do vedení a to už nepustilo do konce zápasu, který vyhrálo 77:69 a postoupilo do čtvrtfinále play off, kde se střetne buď s Nymburkem a nebo Svitavama.

První čtvrtinu především díky skvělému závěru vyhrálo USK 29:21. Stejně tak druhou čtvrtinu rozhodl finiš Sov, které v posledních třech minutách daly 9 bodů, zatímco my pouhý jeden. Poločasové skóre tak bylo 44:33. Vstup do druhého poločasu opět vyšel domácím, kteří se v jednu chvíli měli náskok 16 bodů. V závěru jsme především díky trojici Američanů snížili na rozdíl pouhých 5 bodů. V poslední části jsme však nedokázali navázat na předchozí bodovou šňůru a zápas nakonec prohráli 77:69.

V dresu domácích se nejvíce dařilo Tůmovi ( 15 bodů ), Vukosavljevičovi ( 14 ), Štěrbovi ( 13 + 8 doskoků ) a Marešovi ( 13 + 7 ). Z našeho týmu se prosadilo již zmíněné americké tri Keely ( 21 bodů ), Roby ( 19 +8 doskoků ) a Geiger ( 17 ).

Prohra na půdě USK pro nás znamená předčasný konec sezony, která ale byla v konečném výsledku úspěšná, protože jsme dosáhli nejlepšího umístění od založení klubu. Na závěr také nezbývá než poděkovat všem fanouškům, kteří nás celou sezonu podporovali.

Martin Vaněk ( asistent trenéra ):

“Série s USK se mi samozřejmě hodnotí velice těžko, protože jsme neuspěli. Myslím si, že rozhodlo hlavně 1. utkáni, kdy jsme nevyužili výhody domácího prostředí a před domácími fanoušky podali velice špatný výkon a naopak USK všechno vycházelo. Do druhého utkání jsme nastoupili bez Lukáše Stegbauera, což byla pro nás znatelná ztráta. V celém zápase jsme bojovali o každý balon, ale na soupeře to nestačilo. Sportovně musíme uznat, že USK Praha bylo lepším týmem a zaslouženě tuto sérii vyhrálo.”