Do prvního utkání předkola play off jsme vstupovali s velkými očekáváními a nadějemi na postup do čtvrtfinále. Soupeř nás však zaskočil hned od začátku utkání a nedovolil nám se do něj dostat a tak jsme nakonec s USK Praha prohráli 61:78. Pokud chceme ještě pomýšlet na postup, bude muset trenér Chougaz a jeho tým předvést výkon na úrovni antických hrdinů, které má ve velké oblibě.

Hlavním nástrojem Pražanů byl rodák z Texasu Raheem Appleby a Jakub Tůma. Do půle prakticky neztrácející USK se během prvních pěti minut neseni osmi body Applebyho vyšplhali do trháku 8-13. A když Appleby stále odmítal polevit, náskok jeho týmu činil už ve 12. minutě 16-33. Naši mladí hráči pak ještě snížili pod 10 bodů, ale ztráty a povolení dalších útočných doskoků soupeři tým vrátily do vyššího minusu, ve třetí čtvrtině jsme v jednu chvíli prohrávali až o dvacet bodů a s tím už se nedalo nic dělat.

Další utkání jen programu v neděli od 18 hodin na půdě USK a jelikož se hraje na 2 domácí utkání, tak nám nezbývá nic jiného než zvítězit a přesunout rozhodující zápas na úterý. Výhodou pro nás může být, že trenér Chougaz USK trénoval ještě v loňském sezoně.

V pátečním zápase se za hosty nejvíce dařilo Applebymu (19 bodů, 10 asistencí, 7 doskoků ), Tůma (15+6 doskoků ), Vukosavljevič (23). V našem týmu se nejvíce dařilo Geigerovi ( 16 bodů ), Stegbauerovi ( 11 bodů ) a kapitánovi týmu Janu Kozinovi (  9 ), který odvedl velmi dobrý a bojovný výkon.

 

Vyjádření trenéra Chougaze:

„V Praze máme poslední šanci na to hrát lepší basketbal než v prvním zápase a vyhrát. Musíme hrát poctivě v defenzivě i ofenzivě, hrát s větší energií a být více agresivní.“