V posledním zápase nadstavbové části A1 přivítáme na domácí palubovce doposud neporaženého šampiona Nymburk. Půjde o souboj Davida s Goliášem, zatímco Nymburk letos ještě neprohrál a je na 1. místě tabulky, tak my jsme až na 8. místě. Zápas tedy může sloužit jako příprava na nadcházející vyřazovací boje. Kde se v případě našeho postupu přes předkolo play off opět střetneme hned ve čtvrtfinále.

Pikantní bude souboj především pro Radka Pumprlu, který má v dresu soupeře staršího bratra a také Lukáše Stegbauera s Janem Kozinou, kteří prošli tamní mládežnickou akademií. Odchovancem našeho dnešního soupeře je i asistent trenéra Martin Vaněk.

Mezi klíčové hráče soupeře patří především Hruban ( 12,9 bodu na zápas ), Boháčik ( 12,6 ), Smith ( 12,4 ) a Bracey ( 10,3 ). My naopak budeme spoléhat především na Geigera ( 16,1 ), který v posledním domácím utkání proti Nymburku zaznamenal 30 bodů. Poté také na Robyho ( 12,1 ) a Stegbauera ( 9,7 ), který se rozehrál do výborné formy.

Přijďte nás podpořit do haly v brněnském Campusu a nebo sledujte přímý přenos na: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2018-2019/173171-MMCITE-Brno-CEZ-Basketball-Nymburk.htm

 

Chris Chougaz:

“Čeká nás poslední zápas nadstavbové skupiny A1. Je to pro nás dobrý test do nadcházejícího předkola play off. V zápase dostanou šanci všichni hráči a budeme se snažit odehrát dobrý zápas proti nejlepšímu týmu ligy.”

Aleksander Sekulič:

“Brno se trápí kvůli zraněním, což se projevuje na jeho výsledcích. My ale musíme myslet hlavně sami na sebe a hrát svou hru. Vím, že to pro nás nebude snadné utkání, protože Brno může překvapit. Musíme hrát naplno, jak kdyby už play off začalo. Pro nás není důležité, kdo stojí proti nám, ale to, jak hrajeme my.” Petr Benda: “Chtěl bych hlavně říct, že Brno je jedno z nejhezčích měst v české republice. Je možné, že Brno bude naším soupeřem i ve čtvrtfinále. V současné době je oslabeno, chybí mu ústřední pivot (Kelly) a nevím, jestli se na play off vrátí. Je to pro ně oslabení. Bude zajímavé, jak se poperou s předkolem, protože USK a Kolín jsou na podobné úrovni. Začali jsme teď hrát více agresivněji v obraně a od výkonu proti Děčínu bychom se měli odrazit. Doufám, že jsme pochopili, že tato agresivní nátlaková hra bude fungovat. V předchozích zápasech jsme neměli dobré vstupy do zápasů a myslím, že jsme našli způsob, jak tohle překonat a jak začít hrát od úvodních minut.”