Po vítězném domácím utkání proti Svitavám nás čekal předposlední zápas nadstavbové části na půdě Olomoucka, které je třetí. Nám chyběli Keely s Nehybou a soupeři druhý nejlepší střelec soutěže Palyza.

Do zápasu jsme vstoupili v lepší formě a brzy vedli 6:0 a 9:2. Vedení jsme udrželi až do 7. minuty, kdy jsme vedli 12:10. Bohužel poté převzali otěže domácí a první čtvrtina skončila jejich vítězstvím 23:14. Hned po první akci druhé čtvrtiny zvýšilo Olomoucko své vedení na dvouciferný rozdíl a pohodlný rozdíl si dlouhé minuty bez větších problémů hlídali. Poločas tak skončil náskokem domácích o 49:32. Pohodlné vedení si Olomoucko udrželo i po zbytek zápasu a zvítězilo o 30 bodů 96:66.

Nejlepšími hráči domácích byli Dedek ( 25 bodů ) a Dunans ( 18 ). Za nás to byli Stegbauer ( 17 ) a Geiger s Joklem ( oba po 12 bodech ).

Další zápas nás čeká ve středu 10.4. od 20 hodin v brněnském Campusu, kde se střetneme s úřadujícím šampionem z Nymburku.

Christianos Chougaz (kouč egoé Basket Brno): „Po předchozím vítězství nám chyběla energie. Soupeři jsme dovolili hodně útočných doskoků, které využil. Zvlášť musím ovšem pogratulovat Jiřímu Dedkovi. Odehrál parádní zápas, vlastně to bylo jeho utkání. Můj tým se teď musí co nejlépe připravit na předkolo play-off. Chceme postoupit do čtvrtfinále, které si tento tým z mého pohledu zaslouží. Tomu teď vše podřídíme.“

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Na samém začátku jsme byli nervózní. Potřebovali jsme už uspět. Vyhrát zápasy, ve kterých jste papírovým favoritem, je hodně těžké, nám se to naštěstí povedlo. Po delší době se nám podařilo vyhrát na doskoku, tým potrestal brněnské ztráty. Trošku mě mrzí veliký bodový rozdíl, protože trenér soupeře je můj kamarád, se kterým jsem hrál v jednom týmu. Ale tak to prostě chodí.“