Po domácím vítězství nad Svitavami nás čeká další těžký soupeř. Tentokrát zamíříme na půdu Olomoucka, které patří k nejlepším týmům v lize. Olomoucko je na třetím místě a má ještě teoretickou šanci skončit druhé. Naše poslední měření sil skončilo drtivým vítězstvím soupeře, který nás porazil na naší palubovce 73:103.

Zatímco my jsme ve středu proti Svitavám ukončili sérii 9 porážek v řadě, náš soupeř nevyhrál už tři zápasy. Naposledy podlehl Děčínu 79:76.

Olomoucko má ve svých řadách dva nejlepší střelce soutěže a to Douglase ( 22,30 bodu na zápas ) a Palyzu ( 20,97 ). Druhý jmenovaný by však pro zranění kolene neměl nastoupit. V našich řadách bude chybět Keely, který si odpykává disciplinární trest.

Chris Chougaz (trenér egoé Basket Brno): „Po pěti venkovních zápasech jsme ve středu odehráli výborný domácí zápas proti Svitavám. Nyní nám v cestě stojí Olomoucko, které je jedním z nejlepších týmů ligy. Budeme se muset obejít bez Keelyho, ale všichni hráči budou bojovat a snažit se urvat vítězství proti takhle kvalitnímu soupeři.“

Predrag Benáček (kouč BK Olomoucko): „Soupeř přijíždí povzbuzený posledním úspěchem v duelu se svitavskými Tury, navíc bude hrát naprosto uvolněně a bez zábran. Má dobrou formu a bude nepříjemný, ale my se už musíme výsledkově zvednout. Nic jiného nám nezbývá. Potřebujeme výhru urvat. V naší druhé hale navíc už čtyři zápasy čekáme na vítězství. Výkony, které podáváme v Olomouci, ale jdou postupně nahoru a tentokrát už to vyjde.“