Pár vteřin do konce zápasu, skóre je 74:74 a napětí v hale by se dalo krájet. Pokoušíme se o útok a 2 vteřiny před koncem na sebe bere odpovědnost Davell Roby, který vystřelí z těžké pozice za 3 body a k radosti většiny diváků v hale jeho střela nachází míč a outsider poráží favorita 77:74. Na první pohled to možná vypadá jako scéna z amerického filmu, ale přesně tohle se včera odehrálo v hale na brněnském campusu.

Po pěti venkovních zápasech a devíti prohrách jsme na domácí palubovce  přivítali druhý tým tabulky Svitavy. Do zápasu jsme nastoupili bez zraněného Nehyby a Keelyho, který po zápase v Opavě dostal disciplinární trest. Svitavám chyběli Obrien, Slezák a Kotásek.

Začátek zápasu vyšel spíše soupeří, který první čtvrtinu vyhrál 19:25. Ve druhé jsme především díky Robymu s Pumprlou zvedli a snížili náskok soupeře jen o  4 body. Druhý poločas se nesl ve znamení známého pořekadla „každý chvilku, tahá pilku“ a vyústil v drama 2 vteřiny před koncem, kdy rozhodl Roby.

Ten byl také nejlepším střelcem utkání s 26 body, z našeho týmu se již tradičně dařilo i Stegbauerovi ( 15 bodů ) a Pumprlovi ( 12 bodů ).  V dresu soupeře to byli Kovář (17), Welsch (14+8 asistencí), Matěj Svoboda (12) a Aiken (10+11 doskoků).

V dalším zápase nás čeká v sobotu BK Olomoucko, které nás přivítá na své palubovce.

Záznam včerejšího zápasu si můžete pustit zde: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2018-2019/173162-MMCITE-Brno-Turi-Svitavy.htm