V dalším kole nadstavbové části Kooperativa NBL se vydáme až do Ústí nad Labem, které je na 6 místě a bojuje tak o přímou účast v play off. My máme už jisté 8. místo a s tím spojené předkolo. Proto i dle slov trenéra Chougaze bereme zbylé zápasy předkola především jako přípravu na boj o play off.

V posledním zápase proti Děčínu jsme smolně prohráli o 2 body 62:60, když našemu vyrovnání zabránil v poslední vteřině blokem Carlson. I přesto se za svůj výkon nemusíme stydět a je vidět, že po návratu zraněných hráčů se opět dostáváme do formy. Ústí nad Labem hrálo na půdě Olomoucka, kde také neuspělo a prohrálo o 20 bodů 94:74. Co se týká vzájemných zápasů, tak navrch má náš soupeř, který nás zatím pokaždé porazil.

V zápase budeme spoléhat především na Deremyho Geigera ( 16,8 bodu na zápas ), Stegbauera ( 9,2 ), Farského ( 7,5 ) a Robyho ( 11,9 ). Soupeř se naopak může opřít o Houšku ( 14,1 ), ( Pecku 12,7 ). Velkou ztrátou je pro Ústí propuštění Američana Wallace, který v půlce března u týmu skončil kvůli disciplinárním prohřeškům.

Vyjádření trenéra Chrise Chougaze:

“V zápasech, které nyní hrajeme se snažíme vybudovat silný týmový charakter a být konkurenceschopný tým až do konce zápasu. Nezáleží na tom, jestli hrajeme bez zraněných hráčů, moji hráči jsou dostatečně silní a na palubovce ze sebe dávají to nejlepší. A tohle po nich také budu chtít v zápase proti Ústí.”

Vyjádření Radka Farského:

V Ústí nás čeká další velmi těžký zápas na který se musíme maximálně připravit. Rozhodovat bude naše obraná práce na ústeckých pivotech a po nešťastném zápase v Děčíně musíme zrychlit naše tempo hry. Věřím, že pokud zvládneme tyto úkoly tak můžeme z Ústí přivézt výhru.