Hlavní trenér Chougaz měl v týdnu soukromé volno, aby mohl pomoct synovi vybrat univerzitu v USA, kde byl měl od příštího sezony hrát. Vedení týmu se tak proti Pardubicím ujal jeho asistent Martin Vaněk, který v pozici  hlavního trenéra vedl už 4. zápas této sezony. O tom jak se cítil a viděl zápas, se Martin rozpovídal v krátkém rozhovoru.

 

  • Martine, ve středu jsi vedl zápas proti Pardubicím jako hlavní trenér, jak moc velký rozdíl to byl oproti tvé dosavadní roli asistenta?

Je to velký rozdíl, protože najednou máte zodpovědnost za celý tým a za hru, kterou tým předvádí na hřišti. Navíc každé zaváhání může soupeř okamžitě potrestat, obzvlášť když hrajete proti tak zkušenému týmu jako jsou Pardubice. Jako asistent mám na starost hlavně video a některé taktické věci.

 

  • Konzultoval s tebou trenér Chougaz taktiku na zápas a neb to nechal plně ve tvé režii?

Trenér Chougaz nechal taktiku na zápas na mě. Myslím, že se nám zápas docela povedl, když jsme 3 minuty do konce prohrávali o 4 body a konečné skóre tak úplně neukazuje, že jsme Pardubicím byli vyrovnaným soupeřem.

  • Cítil jsi větší nervozitu než obvykle?

Abych pravdu řekl, ta nervozita už ze mě spadla. V této sezóně už je to 4. zápas, co jsem vedl tým jako hlavní trenér, takže už to pro mě není úplně nová role.

 

  • Udělal by jsi zpětně něco jinak?

Neměl jsem ještě čas vidět zápas na videu, ale určitě si ho rozeberu. Musím se hlavně podívat, jak je možné, že jsme ve 2. poločase udělali 14 ztrát, což je strašně moc a v A1 se nám to nemůže stávat.