Nadstavbová část Kooperativa NBL má za sebou odehranou  první polovinu zápasů. Do ní jsme sice vstoupili dvěma výhrami v řadě proti Pardubicím a Děčínu, ale poté i vinou několika zranění jsme prohráli pět zápasů v řadě. Naposledy jsme o víkendu prohráli s šampionem z Nymburka 95:57 a s 10 výhrami jsme na 8. místě. Naopak Pardubice 16 výhrami jsou na 4. místě a naposledy porazili o víkendu Děčín 92:80.

V zápase proti Pardubicím nám bude chybět trenér Chris Chougaz, který od klubu dostal volno, aby se synem mohlo odletět do USA a pomoci mu při výběru univerzity, kde byl měl od příští sezony hrát. Jeho povinnosti, tak převezme asistent Martin Vaněk, který patří k mladým a talentovaným českým trenérům. V letošní sezoně máme s Pardubicemi negativní bilanci 1 výhry a 2 proher.

V zápase budeme spoléhat především na Deremyho Geigera, který má průměr 17 bodů na zápas, ale v posledních dvou zápasech se mu střelecky příliš nedařilo. Mezi opory  se ale zařadil mladý Stegbauer, který Nymburku nasázel 19 bodů a celkově se dostal na průměr 9 bodů na zápas. V dresu soupeře bude nebezpečí hrozit od Pavloviče ( 16 bodu na zápas ), Williamse ( 13,7 bodu na zápas ) a Jacksona ( 13,1 bodu na zapas ).