Tři čtvrtiny jsme s Opavou drželi krok a byli ji vyrovnaným soupeřem, zápas ale rozhodla poslední čtvrtina, kterou jsme nezvládli a dostali v ní 30 bodů. Konečný výsledek zápasu tak byl 80:91. Prohra je o to bolestnější, že v případě výhry bychom se dotáhli právě na Opavu a na 6. místo, které zaručuje play off by nám chyběly jen 3 výhry. Takhle naopak Opava stáhla svoji ztrátu na první šestku na pouhé dvě výhry a je tak v reálné hře o přímý postup do vyřazovací části.

Do zápasu jsme nastoupili bez celkem čtyř hráčů, když chyběli zranění Keely, Farský, Vašát a Vyroubal. I přesto jsme ale hráli divácky atraktivní a hlavně vyrovnaný zápas. V první půli se střelecky dařilo především Geigerovi, který zaznamenal 16 bodů a dotáhl nás tak k těsnému vedení 48:46. Na začátku druhého poločasu jsme přebrali otěže a pomalu si začali tvořit náskok. Ještě 11 minut před koncem jsme vedli o 8 bodů. Bohužel pro nás jsme nezvládli hrát v tomhle tempu celý zápas a Opava nás v poslední čtvrtině přehrála 12:30. Opavu za výhrou přivedla především Opava si o výhru řekla především efektivnějšími trojkami (32/11 – 25/13) a mnohem lepším doskokem (30-47, v útoku 8-14) i produkcí z druhých šancí (7-24).

Nejproduktivnější hráči Brna byli Deremy Geiger ( 24 bodů ), Davell Roby ( 18 bodů, 11 doskoků a 6 asistencí ) a Lukáš Stegbauer ( bodů ), který už třetí zápas po sobě překonal hranici 10 bodů a ukazuje, že i přes svůj mladý věk patří k výrazným oporám týmu. V dresu soupeře se dařilo především trojici Kouřil (22+6 asistencí), Bujnoch (17) a Klečka (15+6 asistencí).

Záznam z celého zápasu si je zde: https://www.tvcom.cz/Zapas/Sport-Basketbal/Soutez-Kooperativa-NBL/Cast-Skupina-A1/Pohlavi-Muzi/Sezona-2018-2019/173132-MMCITE-Brno-BC-Breda-Weistein-Opava.htm

Děkujeme za vaši podporu!