Ve čtvrtém kole nadstavbové části A1 nás čeká náš soused v tabulce tým BK Opava, která je pouze o jednu výhru před námi. V základní části spolu máme vyrovnanou bilanci 1:1, když pokaždé zvítězil domácí tým.

V prvním zápase na půdě Opavy nás zradila především špatná koncovka, kdy jsme měli úspěšnost střelby za 2 body pouhých 38%. Tomu odpovídalo i konečné skóre 79:53. Našimi nejlepšími střelci byli Keely ( 13 bodů ) a Nehyba ( 8 bodů ). Na straně soupeře pak Šiřina ( 17 bodů ) a Kouřil ( 10 bodů ). Podrobnější popis zápasu si můžete přečíst zde: https://basketbrno.cz/v-opave-jsme-nezlomili-serii-porazek/.

V domácí odvetě jsme pak byli lepším týmem my, když jsme zvítězili 67:59. Zápas se povedl především dvojici Američanů Geigerovi ( 16 bodů a 14 doskoků ) a Robymu ( 14 bodů, 9 doskoků a 6 asistencí ).  Za Opavu se nejvíce dařilo Zbránkovi ( 17 bodů ) a Kouřilovi ( 11 bodů ). Zhodnocení zápasu si můžete přečíst zde: https://basketbrno.cz/po-usk-doma-porazime-i-opavu/.

V zápase proti Opavě se budeme snažit napravit sobotní prohru s Ústím nad Labem a vrátit se zpět na vítěznou vlnu. Spoléhat budeme především na Deremyho Geigera, který se rozehrál do výborné formy a v posledních třech zápasech vždy překonal hranici 20 bodů. Deremy je také s průměrem 17,48 bodů na zápas 4. nejlepším střelcem celé soutěže. V herní pohodě je i Lukáš Stegbauer, který v posledních dvou zápasech překonal hranici 10 bodů a do střelecké formy se dostává i Zdeněk Nehyba.

Opava v posledním zápase porazila Děčín 70:58 i tak, ale má z posledních deseti zápasů bilanci 3 výher a 7 porážek. V týmu soupeře bude největší nebezpečí hrozit od Jakuba Šiřiny ( 14.4 bodů ) a Radima Klečky ( 12.8 bodů ).

Věříme, že další domácí zápas zvládneme a že nás přijdete podpořit a vytvořit fantastickou atmosféru jako v posledních zápasech.

Vyjádření trenéra Chrise Chougaze:

 

“Zápas proti Opavě pro nás bude velmi důležitý a náročný, protože mámě zraněných několik důležitých hráčů. Moji hráči jsou ale bojovníci, kteří hrají naplno až do úplného konce a navzájem se podporují. Jsme tým opravdových bojovníků a každý z nás maká na 110%, abychom porazili našeho soupeře. V cestě za vítězstvím budeme potřebovat i podporu našich skvělých fanoušků.”

Vyjádření Lukáše Stegbauera:

„Ve středu nás čeká velmi těžké utkání a boj o 7. místo v tabulce proti Opavě, které se začínají pomalu všichni hráči uzdravovat, takže se od nich budou očekávat jiný výsledky než doposud. My víme, že doma umíme hrát proti komukoliv a věřím, že ukážeme svoji sílu a dokážeme Opavu porazit, jako to bylo naposledy. Také doufám, že nás přijde podpořit spousta fanoušků a budou nás hnát k 11 vítězství v sezoně.“