Ve třetím zápase nadstavbové části jsme proti Ústí nad Labem utrpěli první porážku a to 72:81. Ani na třetí pokus jsme tak letos nedokázali Ústí porazit. Velmi vyrovnaný zápas rozhodl především druhý poločas, ve kterém se projevila jednak kvalita soupeře a také naše rozsáhlá marodka.

V týdnu před zápasem jsme bohužel museli řešit nepříjemné starosti, když se nám postupně zranili Viktor Vašát, Reginald Keely a Martin Vyroubal. Vašát sice do zápasu nastoupil se speciální ochranou maskou na obličej, ale během souboje v prvním poločase dostal úder na zraněné místo a své působení v zápase ukončil. Aby té smůly nebylo málo, tak ze zápasu musel po souboji odstoupit i Radek Farský.

Do zápasu jsme vstoupili aktivně, když Stegbauer zaznamenal 5 bodů a dostal nás do rychlého vedení 5:2. První čtvrtinu jsme po vyrovnaném výkonu ukončili těsným vedením 21:20. Poté se ale začala projevovat zkušenost a výšková převaha našeho soupeře, který nás začal přehrávat a o poločase již vedl o 5 bodů 34:39. Do druhého poločasu lépe vstoupil náš soupeř a třetí čtvrtinu vyhrál o 10 bodů. Nakonec jsme i přes bojovný výkon až do posledních vteřin zápasu nedokázali zvítězit a zápas prohráli.

Výšková převaha našeho soupeře se projevila především v doskocích. Zatímco náš nejúspěšnější hráč měl 5 doskoků ( Jokl ), tak Pecka z Ústí měl 12 doskoků a hned za ním následoval Martin s 10 doskoky. Tomu se dařilo i bodově, když zaznamenal 26 bodů. Našim bodovým tahounem byl již tradičně Deremy Geiger, který dal 24 bodů a 5 asistencí. Bodově se dařilo i Nehybovi ( 12 bodů ) a Stegbauerovi ( 11 bodů ), ten překonal hranici deseti bodů již ve dvou zápasech po sobě.

 

Vyjádření trenéra Chrise Chougaze:

Byl to velmi náročný zápas, do kterého jsme šli bez několika důležitých hráčů, kteří se v týdnu před zápasem zranili. Viktor Vašát musel nastoupit s ochranou maskou a Jan Kozina byl po nemoci. Mí hráči bojovali až do konce, v jednu chvíli jsme náskok soupeře stáhli jen na 4 body, ale nakonec jsme bohužel prohráli. Nyní se už musíme začít soustředit na další zápas, který nás čeká ve středu proti Opavě.