Po reprezentační přestávce nás první březnovou sobotu čeká další těžká zkouška. Tentokrát na domácí palubovce přivítáme SLUNETU Ústí nad Labem, tým se kterým jsme prohráli oba zápasy v základní části. Nejdříve doma 71:80 a poté i venku 86:78. Nyní však jdeme do zápasu ve výborné formě, kterou máme podloženou třemi domácími výhrami v řadě a celkově sedmi vítezstvími z posledních deseti zápasů.

V nadstavbové části A1 jsme zatím zvítězili v obou zápasech, nejdříve jsme porazili Pardubice a poté i favorizovaný Děčín. V obou zápasech se střelecky dařilo hlavně Deremy Geigerovi a dobrou zprávou je, že se k němu vždy připojil někdo z českých hráčů. Proti Pardubicím to byli Jakub Jokl s 12 body a Zdeněk Nehyba s 11 body. V zápase s Děčínem se zase nebývale dařilo Lukáši Stegbauerovi, který naházel 19 bodů. Proti Děčínu nám sice utekl začátek, ale trenér Chougaz dokázal hráče zmobilizovat a díky poctivé hře jsme dosáhli na výhru 89:70.

Náš soupeř má zřejmě rád dramata do poslední chvíle, protože oba své zápasy v nadstavbové části sice zvítězil, ale vždy jen o jeden bod. Nejdříve vyhrál v Děčíne 76:75 a poté i doma s Olomouckem 95:94. Střelecký tým táhne především veterán Pavel Houška, který má průměr 15,7 bodu na zápas a Američan Devante Wallace s 14.6 bodu na zápas. S 15 výhrami se SLUNETA drží na třetí příčce, my se v případě naši výhry a prohry Opavy můžeme dostat na 7. místo.

Vyjádření domácího trenéra Chrise Chougaze:

„Po reprezentační přestávce nás čeká těžký zápas proti Ústí nad Labem. Já ale věřím svým hráčům, že zápas zvládnou. Budu chtít vidět stejnou energii a rychlost jako v předchozích zápasech. Věřím také, že nás naši fanoušci poženou za vítězstvím stejně jako v předchozích domácích zápasech. „