Původně měl v tuhle chvíli hrát basketbal na jedné z amerických univerzit, osud tomu ale chtěl jinak. Zranění na tréninku ukončilo zde dne na den Filipovi Jimramovskému hráčskou kariéru, ale u basketbalu zůstal i nadále. Stal se nejmladším generálním manažerem celé Kooperativa NBL, kde působí již druhým rokem. Pod jeho vedením zažívá Brno nejúspěšnější období od založení klubu.

Postoupili jsme mezi nejlepších osm týmů, což je největší úspěch od založení klubu, tak se hned na úvod zeptám, dostali od Vás hráči prémie?

Všechny prémie jsou u hráčů specifikovány v jejich smlouvách, většina z nich má bonusy za vyhraná utkání nebo postup do play-off. Každopádně postup mezi nejlepších osm týmů je příjemný, ale před celým klubem i hráči samotnými je ještě velký kus práce.

Ve skupině A1 jsme zatím v obou zápasech zvítězili. Cítíte, že přímý postup do čtvrtfinále je i přes velkou ztrátu reálný?

Z námi složeného týmu jsem měl od první chvíle dobrý pocit, máme výbornou týmovou chemii a z hráčů cítím obrovskou energii a motivaci. To jsou všechno faktory, které mohou přispět k tomu, že se po nadstavbě umístíme do 6.místa. Samozřejmě si uvědomuji velkou kvalitu mužstev, které s námi ve skupině A1 jsou a velkou vyrovnanost letošního ročníku Kooperativa NBL, ale je také důležité mít zdravé sebevědomí.

Během podzimu tým procházel krizí a krčil se na chvostu tabulky, kde podle Vás nastal ten zlom?

Krize, kterou jsme si v první polovině sezóny prošli začala nezvládnutým utkáním na Folimance, kde jsme necelých dvanáct minut do konce vedli nad domácím USK o 18 bodů, ale špatnými taktickými rozhodnutími hlavního trenéra jsme zápas nakonec prohráli o 1 bod. Vyvrcholila poté tragickým domácím utkáním proti Kolínu a následným odchodem hlavního trenéra, který neunesl kritiku ze strany vedení klubu. Dle mého názoru bylo zlomovým okamžikem angažování Chrise Chougaze, který dal týmu nový impulz a začal využívat hráče, kteří pod panem Jakarou nedostávali prostor. Nechci ale aby to vyznělo tak, že Chris je jediný kdo stojí za vzestupem týmu. Velký kus práce odvedli hlavně asistent trenéra Martin Vaněk, kondiční trenér Jakub Kalus a samozřejmě všichni hráči.

Ve 22 letech jste nejmladší generální manažer v lize, neberete to jako handicap, když jednáte například s trenérem a nebo s hráči, kteří jsou o několik let starší a zkušenější než Vy?

Jednání často probíhají zprostředkovaně skrze agenty, kteří pro daného hráče nebo trenéra hledají angažmá a ti věk neřeší, chtějí najít nejlepší působiště pro svého klienta, takže hodně záleží na tom jakou kvalitu má liga a jaké je zázemí klubu. Pokud se budeme bavit o mladých českých hráčích, kteří většinou agenty nemají, tak jednání vedu v přátelské rovině, jelikož se spoustou hráčů jsem ještě nastupoval, nebo jsem hrál proti nim. Takže svůj věk beru spíše jako výhodu, než handicap.

Šéfem klubu jste se stal vlastně bez předchozích zkušeností, co pro Vás bylo nejtěžší a jak dlouho trvalo, než jste se v chodu klubu zorientoval?

Nejtěžší pro mě byla celá loňská sezóna, jelikož jsem celý chod klubu řídil prakticky sám. Přibližně tři, čtyři měsíce mi trvalo, než jsem poznal, co všechno tato práce obnáší a je toho opravdu hodně. (smích).

Nyní už klub neřídíte sám a máte k sobě schopné lidi?

V současné době na provozních záležitostech kooperují Michal Jimramovský a Oldřich Breicetl, kteří převzali velkou část provozních úkonů do svých rukou. Mě zůstává na starost především ekonomika klubu, sportovní stránka věci a komunikace s partnery.

S jakými cíli jste vstupovali do letošní sezony?

Za cíl jsme si před sezonou stanovili postup do čtvrtfinále Kooperativa NBL. Ke splnění tohoto cíle jsme umístěním zaručujícím skupinu A1 udělali velký krok, ale nesmíme usnout na vavřínech a pracovat dál. Poskládat tým do této podoby nám dalo hodně práce. Ale v letních měsících s klubem spolupracoval Radek Šír, který nám hodně pomohl např. s příchodem Deremyho Geigera, jelikož jej znal z jeho působení v Brně v sezóně 2013/2014.

Jaké konečné umístění by pro Vás bylo úspěchem?

Úspěchem by pro mě bylo, kdyby se podařilo projít do čtvrtfinále a tudíž nejhůře konečné 8.místo. Za velký úspěch bych považoval, kdyby jsme ve skupině A1 skončili do 6.místa a postoupili tak do čtvrtfinále přímo.

Kromě sportovní stránky máte na starosti i zajištění rozpočtu klubu, můžete nám přiblížit jak na tom Brno v tomhle směru je, například ve srovnání s ostatními týmy Kooperativa NBL? 

Nechtěl bych tady zmiňovat konkrétní cifry. Myslím, že není důležité kolik máte finančních prostředků, ale spíše to jak efektivně je dokážete využít k dosažení vašeho cíle. To se nám letos daří.