V druhém zápase nadstavbové části A1 nás čekal soupeř z Děčína, se kterým jsme měli po základní části vyrovnanou bilanci 1:1. Zatímco my jsme do zápasů vstupovali v euforii z 6 výher z posledních 10 zápasů, tak náš soupeř prohrál svá poslední 4 utkání.

Začátek utkání vyšel spíše hostům, kteří se rychle dostali do vedení 5:0 a nám trvalo přes tři minuty než jsme poprvé skórovali. Poté jsme na další koš čekali takřka další tři minuty, kdy na 4:5 snížil Keely. V podobném duchu se nesla i celá první čtvrtina, která skončila 9:12. Děčín nám byl až do poločasu velmi vyrovnaným soupeřem a po první půli svítilo na světelné tabuli nerozhodné skóre 30:30.

Do druhého poločasu, ale náš tým vstoupil jako vyměněný a přezval otěže utkání. Během pár minut jsme se dostali do vedení o 7 bodů a už si ho nenechali vzít a nakonec zvítězili 89:70. Máme tak už na kontě 7 výhru z posledních 10 zápasů a nadstavbové části jsme ještě nepoznali chuť porážky. Bodově zazářil především Lukáš Stegbauer s 18 body a také náš nejlepší střelec Deremy Geiger s 22 body.

Z týmu Děčína zaznamenal 12 bodů Lamb Autrey,  Robert Landa s Lukášem Feštrem si připsali po 10 bodech.

Nyní nás čeká reprezentační přestávka, ale už 2. 3. Se na domácí palubovce postavíme týmu SLUNETA Ústí nad Labem.

Děkujeme za Vaši podporu!

Vyjádření trenéra egoé Basket Brno Chrise Chougaze

„V první řadě musím pochválit své hráče za předvedený výkon, v první čtvrtině sice nehráli, tak jak bych si představoval, ale po zbytek utkání už ano. Hráli energicky, plynule a výborně si plnily obranné úkoly. V první polovině jsme měli problém s útočnými doskoky i to jsme ale ve druhém poločase zlepšili.“

Vyjádření trenéra BK Armex Děčín Lukáše Budínského

„Na úvod bych rád pogratuloval Brnu k výhře. Pro mě osobně to bylo takové zvláštní utkání, které bych rozdělil na dva poločasy. V tom prvním jsme byli opticky lepším týmem, bohužel v téhle části soutěže se nacházíme v jakýmsi střeleckém útlumu, protože kdybychom proměnili všechny naše příležitosti, tak by jsme měli větší náskok a sebevědomí. Hra měla spád a celkem plynulost což nám vyhovovalo. Poté přišel druhý poločas a v něm jsme dostali 59 bodů, což je samozřejmě šílený číslo. Hlavní příčiny vidím především v tom, že jsme neubránili Keelyho, na kterém se několik našich hráčů vyfaulovalo. Ve druhém poločase se také i díky 38 trestným hodům hra rozkouskovala a zpomalila a to nám nevyhovovalo. Ke konci už jsme se dostali do útlumu a po náročném víkendu nám odešla i energie.“