Ve dnech 27. – 29. ledna jsme absolvovali druhý turnaj z celkem tří turnajů EYBL U15 II. divize. Turnaj proběhl v lotyšském městě Ventspils, které je asi 200 km od Rigy u Baltského moře. Turnaj se konal v krásné hale Olympijského centra a byl velmi dobře zorganizován. Podobně jako v prvním turnaji se nám opět podařilo absolvovat všechna utkání bez porážky. Je však nutno dodat, že úroveň týmů v celé divizi (16 týmů),  kromě 3 – 4 týmů není až na vysoké tak úrovni. Tím však nechci nijak snižovat výkon našeho týmu. Společně s kolegou Vlado Paunovičem však máme na chlapce vysoké nároky. I přesto však lze konstatovat, že pro chlapce je každé utkání něčím novým a jistě to pro ně přináší, nejen po basketbalové stránce, mnoho nových pozitivních poznatků. Už nyní mohu konstatovat, že účast je pro chlapce jednoznačným přínosem!

Jednotlivé výsledky si můžete najít na: http://www.eybl.lv/new/b_u15_d2_scheduler.php#mbt:103-303$t&0=1

Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Jakub Nečas a do nejlepší pětky turnaje byli kromě něj zařazeni ještě Jan Polívka a Lukáš Olbort.

Poslední turnaj nás čeká v polovině března v Rize, kde se utkáme s posledními soupeři a mezi nimi druhým neporaženým soupeřem ruskou Lokomotivou Kubáň pravděpodobně o první místo. Pouze vítěz dostane možnost hrát finálovou skupinu, ve které bude 6 účastníků z I. divize, vítěz II. divize a pořadatel turnaje.

Komentář Jakuba Nečase, který byl vyhlášen nejlepším hráčem turnaje:

„Byl to už náš druhý turnaj v soutěži a znovu jsme vše vyhráli, za což jsem rád. Vítězství jsme dosáhli především díky týmovému výkonu a získání ceny pro nejlepšího hráče pro mě byla taková sladká tečka za celým turnajem. Musím ale říct, že tuhle cenu bych nikdy nezískal, kdybych kolem sebe neměl své spoluhráče, kteří mi vytvářeli pozice a já z nich čerpal.“

 

Autor: Zdeněk Janík