Dlouhých 5 let čekalo Brno na vítězství nad Pardubicemi, poslední  naše výhra se odehrála 19.3.2014, když jsme zvítězili 91:78. Začátek utkání potěšil především fanoušky defenzivního basketbalu, protože první koš padl až po dvou minutách a šesti vteřinách, když se trefil Keely z trestného hodu. První čtvrtina tak skončila vyrovnaně 14:14. O poločasové přestávce jsme ale už vedli o 5 bodů 42:37 a to především díky dvanácti proměněným šestkám a 10 ztrátám Pardubic.

Ve druhém poločase jsme ovládli střelbu za tři body, když jsme z trojkové vzdálenosti dali 27 z celkových 39 bodů. Exceloval především americký rozehrávač Deremy Geiger, který ve druhém poločase z tříbodové hranice vstřelil 18 bodů. Přesto byl zápas napínavý do poslední vteřiny, kdy 23 vteřin před koncem za stavu 81:80 neproměnil Geiger dvě šestky a soupeř tak získal možnost zvrátit stav utkání na svou stranu. Pardubický Viktor Půlpán, ale 5 vteřin před závěrečným klaksonem svoji šanci neproměnil a Basket Brno tak vyhrálo úvodní utkání nadstavbové části.

Vítězství proti Pardubicím bylo již šestým vítězstvím z posledních deseti zápasů a od sedmé Opavy nás dělí rozdíl jediné výhry. Kromě Geigera se bodově prosadili i čeští hráči Jokl ( 12 ) a Nehyba ( 11 ). Na straně Pardubic se bodově nejvíce prosadili McGaughey ( 19 ), Pavlovič ( 14 ) a Půlpán ( 11 ).

Záznam celého utkání je k dispozici zde.

Chris Chougaz ( trenér egoé Basket Brno ):

Věděl jsem, že Pardubice mají problém na pozici rozehrávače. Od svých hráčů jsem požadoval, aby hráli s velkou energií což také splnili. Pardubicím bych rád popřál hodně štěstí do dalších zápasů.

Levell Sanders ( trenér BK JIP Pardubice )

“Na úvod bych chtěl pogratulovat Brnu k výhře. První poločas bylo tempo hry poněkud pomalejší  což nám nevyhovovalo, protože jsme nedokázali dostat do tempa. Bohužel se nám nedařilo v obraně a Brno nastřílelo spoustu trojkových bodů. I přes naše odhodlání zvrátit stav utkání na naši stranu, ale v klíčových chvílích nám to vždy uniklo.”