Postup do nadstavbové části Kooperativa NBL je největším dosaženým úspěchem od založení klubu. Kdo by si ale myslel, že hráči už mají splněno, tak je na velkém omylu. Teprve nyní  začíná tvrdý boj o play off a konečné umístění, které rozhodne o úspěšnosti celé sezony.

Hned na úvod nás čeká velmi nepříjemný soupeř v podobě BK JIP Pardubice, který do nadstavbové části postupuje ze čtvrtého místa. V základní části se nám ve vzájemných zápasech nedařilo a prohráli jsme oba zápasy a to 70:87 a 85:69. Z hráčů je, ale cítit odhodlání a věří, že na potřetí zůstane vítězství v Brně. „V domácích zápasech předvádíme skvělý basketbal a věříme, že se nám podaří předchozí porážky odčinit a zvítězíme,“ řekl autor 24 bodů proti Hradci Králové Davell Roby.

V našem posledním utkání jsme ukázali, že se nevzdáváme za žádné situace a přestože jsme o poločase prohrávali o 10 bodů, dokázali jsme zápas proti Hradci Králové otočit a zvítězit 89:77. V zápase se bodově nejvíce dařilo americké triu Roby ( 24 bodů ), Geiger ( 19 bodů ) a Keely ( 15 bodů ). Příjemným překvapením bylo 9 bodů Radka Pumprly, který se domácímu publiku představil takřka po ročním zranění.

Pardubicím se poslední zápas příliš nevydařil a prohráli doma s Kolínem 78:84. Zajímavostí je, že v zápase zaznamenalo 25 ztrát míče. „V první řadě musíme odvést mnohem lepší práci v tom, abychom si více vážili míče. Nemůžeme mít 25 ztrát jako v minulém utkání, a očekávat, že bychom mohli vyhrát,“ sdělil trenér Pardubic Levell Sanders.

Proti Pardubicím bude spoléhat především na koncentrovaný výkon celého týmu podpořený o individuální výkony amerického tria. Především Deremy Geiger má výborná čísla, jeho průměr bodů na zápas je 16.4 a úspěšnost střelby trojek 40,3%. „Z hráčů cítím nadšení, že se nám podařilo postoupit mezi prvních osm týmů. Věřím, že nás proti Pardubicím naši fanoušci poženou za vítězstvím stejné jako v posledním zápase, řekl trenér domácího týmu Chris Chougaz.