V posledním kole základní části nás čeká boj o historicky nejlepší umístění od založení klubu. Překážkou nám bude tým z Hradce Králové, který se s třemi výhrami krčí na posledním místě tabulky.  Pokud chceme mít jistotu postupu mezi prvních osm týmů a nespoléhat se na ostatní výsledky, musíme zvítězit.

V podzimním vzájemném měření sil jsme soupěři darovali jeho vůbec první výhru v sezoně a prohráli 84:79. A to i přes výborný výkon Davella Robyho, který nastřílel 27 bodů. Rozhodla především první čtvrtina, kterou jsme prohráli o patnáct bodů 25:10. Zbytek zápasu jsme už jen dotahovali bodové manko, ale konečný výsledek se nám už zvrátit nepodařilo.

Jak již bylo zmíněno, tak Hradec Králové je beznadějně poslední s pouhými třemi výhrami, kdy kromě nás dokázal porazit už jen Ostravu a Kolín. V posledním utkání prohrál vysoko 52:85 s týmem Olomoucka. Tahouny týmu jsou Pavel Lošonský s průměrem 17.2 bodu na zápas a Peter Sedmák s 15.6 bodu na zápas. Lošonský je dokonce třetí nejlepší střelec celé soutěže.

My jsme minulé kolo prohráli na půdě Ústí nad Labem 86:78, kdy rozhodl především první poločas, který jsme prohráli 44:33. Bodově se dařilo především americké dvojici Keely ( 22 bodů ) a Geiger. Příjemným překvapením bylo 12 bodů Zdeňka Nehyby. Do utkání také nastoupil po takřka roční pauze Radek Pumprla, který odehrál čtyři minuty.

Důležitost sobotního utkání si uvědomuje celý tým. ,, Čeká nás velice důležité utkání, které je zároveň posledním v základní části. Máme šanci skončit na 8. místě, což by bylo nejlepší umístění klubu od jeho založení. Hráči si to uvědomují důležitost a jsou hladoví po vítězství,“ řekl trenér Chris Chougas. Odhodlání je cítit i z hráčů, kteří úspěchu v sobotním utkání podřídí vše, aby se dostali do nadstavbové části, kam podle jejich slov patří. ,,Je to pro nás důležité utkání, protože chceme hrát v nadstavbové skupině A1, kam patříme. Nechceme spoléhat na výsledky ostatních týmů a taky máme Hradci hodně co vracet. Doufám, že nás přijde podpořit co nejvíce fanoušků a základní část uzavřeme výhrou,“ komentoval  sobotní zápas Zdeněk Nehyba.