Vydařenou první a třetí čtvrtinu zastínila nezvládnutá druhá perioda se čtvrtou. Nepomohla ani bodová injekce z lavičky ve formě Zdeňka Nehyby a Slunetě jsme podlehli. K týmu se tímto zápasem vrátil uzdravený Radek Pumprla, který ale na hřišti strávil jen čtyři minuty.

První čtvrtinu jsme zvládli a drželi jsme se domácích. Po úvodní trojce Deremyho Geigera zareagoval ústecký Houška a začalo přetahování o každý bod. V polovině první periody se nám podařilo proměnit tři koše bez přerušení a dostali jsme se tak do vedení 17:11. V posledních dvou a půl minutách jsme ale nevstřelili ani jeden bod a domácí nás tak dohnali. Pět vteřin před koncem čtvrtiny obdržel trenér Chougaz od sudích technickou chybu a rozehrávač Šotnar následně proměnil tři trestné hody, zahrnující i faul Jana Koziny. Druhá desetiminutovka už nebyla tak dobrá. Úvodní čtyři minuty se nám vůbec nevydařily a Ústí si sérií 14-2 vystřílelo dvanácti bodový náskok. Od té doby už jsme se vrátili zpět k vyrovnanému basketbalu, strašilo nás ale vysoké manko. Do šaten tak hráči odcházeli za stavu 44:33.

Po přestávce jsme si vzali ponaučení ze svých přechozích chyb a do třetí periody jsme vstoupili tentokrát lépe. I přes Wallaceovu trojku jsme se po třech minutách dostali na rozdíl šesti bodů a vypadalo to, že Slunetu doženeme. Ještě ale nenastal náš čas. Domácí opět utekli na dvanáct bodů a nám se zadařilo až tři minuty před koncem třetí hrací části. Ze stavu 60:47 jsme se během dvou minut dostali na 60:57. Čtvrtina nakonec skončila 64:60 a do poslední desetiminutovky jsme tak šli s nadějí. Bohužel se nám nedařilo tak, jak jsme chtěli. Byť jsme se snažili sebevíc, nebyli jsme schopni udržet s domácími krok a pomalu jsme je ztráceli z dohledu. Čtyři minuty před koncem jsme dokonce prohrávali o dvanáct bodů. V koncovce jsme ještě na chvíli zabrali a znovu jsme se přiblížili na polovinu. To ovšem nic neznamenalo a Ústí si utkání pohlídalo. Předposlední utkání základní části tudíž dopadlo lépe pro domácí celek Sluneta Ústí nad Labem, který ubránil svoji palubovku 86:78.

Statisticky šlo o poměrně vyrovnané utkání. V úspěšnosti střelby za dva body bylo mírně lepší Ústí (48 % ku 40 %), ale střelba za tři body byla téměř totožná (48 % ku 46 %). Z čáry trestného hodu jsme byli výrazně lepší (85 % ku 66 %), na druhou stranu jsme zaostávali na doskocích (33 ku 39). Měli jsme mírně navrch v ziscích (4 ku 1), opačně tomu bylo v blocích (2 ku 4).

Za domácí Slunetu bodovali: D. Wallace (22 bodů), S. Svejcar (19 bodů), M. Šotnar (16 bodů, 8 asistencí), P. Houška (15 bodů, 9 doskoků), L. Pecka (6 bodů), J. Martin (4 body), D. Fait a J. Wisseh (oba po 2 bodech).

Náš tým vedl Reggie Keely, který soupeři nastřílel 22 bodů (4/4 trojky) a přidal 7 doskoků. Následoval ho 18bodový Deremy Geiger – jenž rozdal navíc 6 asistencí –, Zdeněk Nehyba se svými 12 body a Zurab Kereselidze, který měl 10 bodů. Na skóre se bodově podíleli také: L. Stegbauer (7 bodů), D. Roby (5 bodů, 6 asistencí), V. Vašát (2 body) a R. Pumprla, který nastoupil poprvé od svého zranění kolene. Na hřišti ale strávil jen 4 minuty.