Radost nebo zklamání, výhra nebo prohra, první osmička nebo spodní čtveřice. Toto jsou póly sobotního utkání 21. kola KNBL, ve kterém budeme od 18:00 bojovat proti Ústeckým basketbalistům. Kromě naší výhry doufáme také v porážku USK na kolínské půdě.

Když k nám v polovině listopadu loňského roku přijeli ústečtí svěřenci trenéra Pištěckého, nedokázali jsme Kampus ubránit. Po poměrně vyrovnané první polovině jsme nedokázali udržet tempo a ve druhém poločase si Ústečtí pohlídali vývoj utkání. Pět minut před koncem jsme ale ještě zažehli plamínek naděje, když jsme stáhli rozdíl na pouhé tři body. Sluneta ovšem nezaváhala a odvezla si vítězství 71:80. Naše body jsme rozdělili mezi sedm hráčů s tím, že čtyři z nich byly ve dvojciferných číslech (Geiger, Roby, Stegbauer, Keely). Jednoznačnými tahouny hostů byli americký rozehrávač Devante Wallace, který nám nastřílel 25 bodů, a zkušený Čech pod košem – Ladislav Pecka – s 19 body. Výraznější podíl na utkání měli i Stevanovic s Houškou.

Ústí už má účast ve skupině A1 zaručenou. Na rozdíl od nás jim ale nejde pouze o účast, chtějí si pro následnou část sezony zajistit co nejlepší pozici. Na páté Olomoucko a čtvrté Pardubice ztrácí pouze jednu výhru a mají tak šanci na vyšplhání výš v tabulce. Pro nás je cíl jasný – dostat se na osmou příčku. Hlavním konkurentem nám je pražské USK, která má momentálně stejnou bilanci jako my. V nadcházejících dvou kolech je čeká nejprve Kolín a poté Nymburk. Zatímco asi nikdo nečeká, že by měli porazit první Nymburk, s Kolín jsou papíroví favoriti. My po sobotním výjezdu na severozápad Čech vyzveme Královské Sokoly. Byť nám teoreticky může stačit jen jedno vítězství, nejlepší pozici si vytvoříme, když vyhrajeme oba zápasy. Odvraťme se teď ale od posledního kola základní části a soustřeďme se na současné utkání. Do Ústí jedeme vyhrát a se zlepšenými výkony v poslední době máme reálnou šanci.

Důležitost sobotního duelu si uvědomuje každý – fanoušci, hráči i trenéři. Hrajeme totiž o úspěch v podobě první osmičky a jistotu další sezony nebo o spodní čtveřici a zbytečné komplikace. „Zápas s Ústím je pro nás velmi důležitým. Potřebujeme ještě jednu výhru, abychom postoupili do skupiny A1 a zároveň chceme nasbírat co nejvíce vítězství pro další část soutěže. Opět od hráčů očekávám vysoké nasazení a hru se zápalem,“ komentoval zápas trenér Chris Chougaz, který nesnižuje své nároky na hráče. Pivot Reggie Keely společně se svými spoluhráči tvrdě trénoval a je připraven na souboj. „Na utkání s Ústím se velice těším. Víme, jak důležitý zápas to je pro naši sezonu. Tento týden jsme se na trénincích hodně koncentrovali, takže budeme připraveni bojovat o vítězství,“ řekl Keely. Hráči teď stojí před důležitým okamžikem, který rozhodne o dalším vývoji sezony. Po nadějném začátku, krutém pádu a následném vzkříšení teď bojují o splnění cíle z počátku sezony a jsou připraveni. „Museli jsme tvrdě pracovat, abychom se vzpamatovali z předchozí série porážek a šli nahoru. Teď jsme v bodě, kdy můžeme udělat významný krok v letošní sezoně a dostat se mezi prvních osm týmů. Hráč vždy doufá v takovéto příležitosti a já ji hodlám využít. Vím, že všichni spoluhráči to cítí stejně,“ dodal odhodlaně Keely.

Sledujte toto důležité utkání na webu TVCOM a podpořte nás v boji se Slunetou. Začínáme v sobotu v 18:00 a jedeme si pro výhru!