Přeplněná hala, Geigerova první polovina a nepohlídaný doskok. To bylo utkání dvacátého kola proti nymburským lvům. I přes dvacetibodovou výhru můžeme říct, že jsme bojovali a odehráli utkání se ctí.

Do utkání jsme nastoupili dobře, první čtyři minuty byly vyrovnané. Nymburk se ale pomalu začal vzdalovat a v šesté minutě se z vyrovnaného stavu oddálil na 9:15. Navíc nám přestaly padat koše a ani zónová obrana v poslední minutě nijak nezměnila stav (12:22). Ve skórující smůle jsme bohužel pokračovali i v následující periodě. To ovšem neplatilo o Nymburku, který po dvou minutách zvýšil své vedení na patnáct bodů. Před polovinou druhé periody nám ublížili dvě proměněné šestky nymburského Kříže za nesportovní faul. Zareagoval na ně ale Davell Roby krásnou kontaktní smečí s faulem a zaplněná hala ožila. Už od začátku utkání zářil Deremy Geiger, ale s blížícím se poločasem vzal utkání do svých rukou ještě víc než předtím. Tři a půl minuty před přestávkou jsme zejména díky Geigerovi stáhli manko na devět bodů (25:34). V průběhu celé druhé čtvrtiny jsme často střídali mezi osobní a zónovou obranou a snažili jsme se tak neustále překvapovat obranu hostů. Třicet vteřin před poločasem jsme se dostali na rozdíl osmi bodů, ale poté jsme obdrželi koš s faulem. Do šaten se tak šlo za stavu 32:43.

Po poločasové přestávce nastoupili lépe Středočeši a po dvou minutách vedli už o dvacet bodů (33:53). I přes veškerou naši snahu jsme nebyli schopni ztrátu dohnat a do konce třetí hrací části se tak nekonala žádná významnější změna v bodovém rozdílu. Do poslední desetiminutovky jsme šli za stavu 52:71. Ve stejném duchu naneštěstí pokračovala i čtvrtá čtvrtina. Byť na začátku proměnil Zdeněk Nehyba trojku, neustále jsme se s hosty přetahovali. Dvě minuty před koncem jsme ožili trojkou s faulem v podání Lukáše Stegbauera, to však nic nezměnilo na výsledném stavu. Duel s mistry jsme tak prohráli 70:91 a kvůli výhře USK jsme se posunuli na deváté místo tabulky.

Téměř všem statistickým kolonkám vévodil Nymburk. Úspěšnost střelby za dva body měli lepší o deset procent (54 % ku 44 %) a z čáry trestného hodu byl jen mírně úspěšnější (68 % ku 65 %). Výrazně jsme však zaostávali na doskocích (32 ku 54) a i v asistencích (13 ku 27). Byli jsme ale naopak lepší ve střelbě trojek (34 % ku 23 %) a zároveň jsme hostům dali více tak zvaných „čepic“ (6 ku 2).

Naším jednoznačně nejvýraznějším skórerem byl Deremy Geiger, který si připsal celkem 30 bodů (z toho 21 v první polovině), 5 asistencí a 5 zisků. Nebojácně mu se svými 18 body a 9 doskoky asistoval Reggie Keely. Z českých řad nastřílel nejvíce Lukáš Stegbauer (9 bodů). Dále se prosadili také: D. Roby (5 bodů), J. Kozina se Z. Nehybou (oba po 3 bodech) a Z. Kereselidze (2 body).

Za Nymburk bodovali téměř všichni hráči: V. Hruban (20 bodů), B. Wright (15 bodů), A. Davis (14 bodů), J. Bohačík (11 bodů), M. Myers (7 bodů, 10 doskoků), P. Benda s M. Peterkou (oba po 6 bodech), P. Pumprla (5 bodů), M. Kříž (4 body), T. Vyoral (2 body) a E. Lawrence (1 bod, 6 asistencí, 3 zisky).

Oren Amiel, trenér týmu ČEZ Basketball Nymburk: „Přišli jsme a vyhráli jsme. To jsme víceméně očekávali. Dohráli jsme bez utkání, což je pro nás důležité, protože jsme hráli asi pět tisíc zápasů. A to je všechno, nemám co víc říct.“

Chris Chougaz, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Bylo velmi těžké hrát s takto dobrým týmem. Celkově jsme spokojen, protože hráči se snažili bojovat do konce. Není jednoduché hrát s lepším týmem, když jim necháme třiadvacet útočných doskoků. Ale jsem rád, že si hráči věří a že věří týmu. Doufám, že získáme ještě jednu výhru a po základní části postoupíme do skupiny A1.“

Vojtěch Hruban, hráč týmu ČEZ Basketball Nymburk: „Dneska jsme začali se slušnou energií a udělali jsme lehký náskok. Brno se pak drželo díky tomu, že Deremy Geiger dával tolik těžkých střel a držel je na dostřel celý první poločas. My jsme si ale ten svůj náskok hlídali a pořád to bylo v určité přijatelné rovině – plus deset bodů. Myslím, že za nás to byl slušně zvládnutý zápas. Ten náš program je šílený a jsme rádi, že to dneska bylo relativně v pohodě.“

Zurab Kereselidze, hráč týmu Egoé Basket Brno: „Hráli jsme s jednoznačně nejlepším týmem v České republice. Jak říkal trenér, bojovali jsme až do konce, akorát jsme měli problém s útočnými doskoky, kterých měli třiadvacet. To nás jednoznačně zničilo. Jinak si myslím, že jsme hráli dobře.“

Na závěr bychom vám chtěli poděkovat za obrovskou podporu, kterou jste nám dnes ukázali. Nečekali jsme přeplněnou halu a jsme moc rádi, že máme tak skvělé fanoušky!