Osmé místo v tabulce ještě nemáme zaručené a nymburští hráči nám to neulehčují. V sobotu 19. ledna v 19:00 začne souboj s prvním celkem tabulky. Výsledek nám může výrazně pomoci nebo nás také vrátit na devátou příčku. I přes to, že o víkendu nebudeme favority, nedáme hostům nic zadarmo.

Listopadový výjezd do Středních Čech dopadl podle očekávání. Největší ránu nám zasadila první polovina utkání, kterou jsme nezvládli (56:17). Tento zkrat nás poté doprovázel až do poslední minuty. Byť tomu skóre nenasvědčuje, po návratu z šaten jsme se probrali a druhou polovinu jsme s domácími hráli vyrovnaně. Dokonce jsme vyhráli o čtyři body. Toto nelehké utkání bylo premiérou současného asistenta trenéra Martina Vaňka, který musel zastoupit absentujícího hlavního trenéra. Problém nám dělalo zejména duo Bohačík-Hruban, jež nám dohromady nastřílelo jednačtyřicet bodů. Od nás se s třiadvaceti body nejvíce dařilo Deremymu Geigerovi.

Nymburk je dlouhodobě nejlepším týmem české Kooperativa NBL, není však neporazitelný. Už několik sezon v řadě si pravidelně připisuje jednu prohru, a i letos byly některé týmy blízko. Nejblíže úspěchu byla Opava, kterou jsme v předposledním kole porazili. Opavané podlehli mistrům z Nymburku po vyrovnaném zápase o pouhé dva body (79:81). Opakovaně byly blízko také Svitavy, které ale ani jednou nezlomily vítěznou sérii nymburského týmu. Poprvé nestačily o osm bodů a podruhé o čtyři body. První celek tabulky tak stále zůstává neporažený a byť nám čísla nehrají do karet, pokusíme se je oloupit o výhru. Pokud by se nám podařilo vyhrát, upevnili bychom si pozici a byli bychom zase o krok blíže skupině A1.

V posledních utkáních ukazujeme mnohem lepší basketbal než doposud. Teprve ale proti nejlepšímu celku Česka podstoupíme opravdovou zkoušku. Tehdy uvidíme, jak na tom opravdu jsme. „Z posledních čtyř utkání jsme tři vyhráli a nyní máme šanci sehrát kvalitní zápas s nejlepším celkem ligy. Proti velmi silnému Nymburku to pro náš mladý tým bude dobrá zkouška. Doufám, že si to užijeme a podáme co nejlepší výkon,“ řekl k těžké sobotní výzvě trenér Chris Chougaz. I přes dobré výkony týmu vidí kapitán Jan Kozina potenciál ke zlepšení. Současná forma podle něj není hranicí. „Ačkoliv jsme vyhráli poslední dva velmi důležité zápasy, myslím, že můžeme hrát ještě mnohem lépe. V našich výkonech bylo pořád hodně chyb. Samozřejmě si uvědomujeme, proti komu v sobotu nastoupíme. Nymburk letos ještě neprohrál, ale například Svitavy dokázaly, že i on má své slabiny,“ komentoval nadcházející zápas Jan Kozina.

Utkání s Nymburkem bude předposledním domácím zápasem základní části, ve které stále bojujeme o osmé místo tabulky. Navíc si nově budete moci koupit týmové šály (které pouze v sobotu dostanete k nově zakoupeným permanentkám) a ukázat tak hráčům na hřišti, kdo je v Brně doma. Proto vás zveme, abyste nám přišli pomoci v tomto tabulkově jasném boji. My totiž nejdeme odevzdat výhru, Nymburk si ji bude muset vybojovat!