Čtyřiatřicet bodů v poslední čtvrtině a obrovské úsilí. To bylo potřeba k poražení kolínských medvědů. I přes jedenáctibodové manko pět minut před koncem jsme ukázali, že s prohrou se nespokojíme a naše úsilí nás odměnilo aktuálním osmým místem tabulky.

Úvod utkání byl velmi vyrovnaný. Po otevření zápasu domácím Machačem si Kolín držel mírné vedení. Velkou část první čtvrtiny jsme nebyli schopní se dostat pod čtyřbodovou ztrátu, na každou naši snahu soupeř okamžitě odpověděl. Tuto hranici prolomil až po osmi minutách Lukáš Stegbauer, který nás proměněnou trojkou přiblížil na pouhý bod. V tu chvíli zareagoval Radek Farský a čtyřmi šestkami během minuty nás udržel vyrovnané s medvědy. Poslední střelu před klaksonem zasadil Zdeněk Nehyba a stanovil tak skóre v náš prospěch (20:21). Dále už se nám tolik nedařilo. Domácí začali druhou periodu sérií 6-0 a následně své vedení navýšili až na devět bodů (32:23). Do konce první poloviny jsme ještě snažili pomaličku ukrajovat, ale svěřenci trenéra Beneše si čtvrtinu pohlídali. Nakonec jsme do šaten odcházeli s šestibodovou ztrátou (40:34).

Třetí čtvrtina se nám dařila ještě méně než druhá. Tentokrát jsme Kolínu dovolili začít 10-0 a naše první body dal Reggie Keely až po více než třech minutách za stavu 50:34. Ani jednomu týmu se dlouho nedařilo skórovat. Domácí nám zbytek periody nechtěli dovolit byť jen malé snížení rozdílu. V poslední minutě jsme si připsali čtyři body, ale i tak jsme pořád prohrávali 57:46. Málokdo by tehdy věřil, že utkání otočíme. V poslední desetiminutovce na nás ale čekala velká střelecká chuť. Ovšem ne hned ze začátku. Po necelých pěti odehraných minutách jsme stále prohrávali o jedenáct bodů (70:59). Až tehdy přišel déšť v podobě Brna. Nejprve jsme sérií 11-0 dotáhli manko a minutu před koncem jsme se znovu dostali do vedení. Vypjatou koncovku jsme zvládli lépe a vybojovali jsme naše třetí vítězství z posledních čtyř zápasů. Navíc jsme Kolín v posledních pěti minutách přehráli 21:5. Díky našemu zlepšenému výkonu v nedávné době jsme se dnes dostali na osmé místo tabulky a jsme tak na pozici pro postup do skupiny A1.

Zápas byl z hlediska statistik velmi vyrovnaný. Ve střelbě za dva jsme byli mírně lepší (46 % ku 45 %), ale Kolín proměnil o jednu střelu za dva více než my. Za trojkovým obloukem byli zase mírně lepší domácí (38 % ku 35 %), nicméně proměnili jsme jich stejně. Rozhodly tak trestné hody, ve kterých jsme byli lepší jak statisticky (76 % ku 66 %), tak početně (19 ku 12). Jinak měli kolínští hráči více doskoků (43 ku 35) i asistencí (17 ku 13). Nám náležela kolonka zisků (13 ku 6).

Za BC GEOSAN Kolín bodovali: P. Purifoy (18 bodů), A Walton Jr. (13 bodů, 9 asistencí), A Thompson, D. Machač, A. Číž (všichni po 11 bodech, Thompson navíc 13 doskoků), J. Šoula (7 bodů) a M. Pajović (4 body).

Náš tým tabulkově vedl Davell Roby a jeho 20 bodů. Nezaostávali ale ani Deremy Geiger (17 bodů, 6/6 trestné hody) s Reggiem Keelym (15 bodů). Dvojcifernou skupinu pak doplnil Radek Farský, který nastřílel 10 bodů. Dále skórovali: L. Stegbauer (7 bodů, 3 zisky), J. Kozina (4 body, 3 zisky), Z. Nehyba (3 body), V. Vašát a J. Jokl (oba po 2 bodech).