Čeká nás další důležité utkání. V sobotu 12. ledna se vydáme do Středních Čech, kde v 17:45 poměříme své síly s kolínskými medvědy. Po dvou porážkách jim máme co vracet. Tentokrát se však nehodláme vracet s prázdnou.

První utkání s Kolínem bylo jednoznačné. Po nadějných úvodních deseti minutách jsme se rozpadli a nebyli jsme schopní udržet s medvědy krok. Neubránili jsme tak domácí palubovku a hosté nás vyprovodili 66:87. Právě toto utkání bylo tím posledním bývalého trenéra Jakary. Po úvodním střetu s Kolínem opustil klub a nahradil ho současný Chris Chougaz. Na Kolín jsme pak narazili ještě jednou v rámci Českého poháru, ani tehdy jsme však neuspěli. Opět jsme kolínskému celku podlehli. Tentokrát však byl průběh mnohem vyrovnanější a prohráli jsme o pouhých pět bodů.

Dva měsíce po příchodu řeckého trenéra ukazujeme výrazný posun ve výkonu a pomalu ale jistě se posouváme v tabulce výš. Z původního jedenáctého místa jsme nyní devátí a máme stejnou bilanci s osmým USK. Stejně jako my i Kolín bojuje o osmou příčku, aby po základní části pokračoval do skupiny A1. Porážka Opavy pro nás byla klíčovou a sobotní výjezd je neméně důležitým. Opět máme totiž šanci na osmé místo. Pokud bychom vyhráli, tak by případný postup záležel na výsledku Pražanů.

Naše bilance venkovních utkání sice není ukázková (2:7), medvědi na tom ale doma nejsou o moc lépe (3:6). V domácí hale porazili Hradec, Ostravu a překvapili proti Pardubicím. My jsme zase překvapili na začátku sezony Olomoucko a z nedávného venkovního utkání jsme si přivezli ostravský skalp. I přes statistiky ale nadále zůstává domácí prostředí Kolínským, kteří budou na domácí koše zvyklí.

Sotva jsme dohráli zápas s Opavou, hned zase vyjíždíme ven. Trenér Chris Chougaz ví, že to nejsou ideální podmínky, ale svému týmu věří. „Utkání proti Kolínu je klíčové. Je velmi důležité pro oba týmy, protože se oba snažíme dostat na osmé místo. Po zápase s Opavou máme jen jeden den na odpočinek a přípravu, ale hráči chápou důležitost tohoto utkání,“ komentoval sobotní utkání Chougaz. A není to jen trenér, kdy hráčům věří. I samotné družstvo před sebou vidí obrovskou motivaci a je připravené vyhrát. „V sobotu nás čeká velmi těžké a důležité utkání proti Kolínu, kterému máme hodně co vracet. První zápas nás porazili vysokým rozdílem a potom nás vyřadili i z Poháru. Když se nám podaří vyhrát, tak se hodně přiblížíme k tomu, abychom po základní části skončili v první osmičce. Čili motivace bude stoprocentně veliká. Doufám, že nás to nebude svazovat, ale spíš motivovat k lepšímu výkonu. Poslední zápasy předvádíme celkem dobrý výkon se slušnou obranou a věřím, že v sobotu tomu nebude jinak,“ řekl odhodlaně k nadcházejícímu výjezdu křídelník Lukáš Stegbauer.

Buďte s námi v Kolíně, ať už přímo nebo přes internet. Díky vám jsme schopní podávat dobré výkony a vyhrávat. A pokud nebudete v hale, pomůžete nám i sledováním přes TVCOM. Společně to dáme!