Dobrá obrana, pohlídaná koncovka a dvojnásobná úspěšnost z dálky. Takový byl vítězný duel s Opavou. Většinu utkání jsme drželi mírný náskok, ale ještě dvě minuty před koncem nebylo rozhodnuto. Nakonec jsme však modrožluté Slezany porazili a jsme devátí. S osmou Prahou máme stejnou bilanci.

Utkání bylo už od začátku vyrovnané. Na první proměněnou střelu opavského Gniadka okamžitě odpověděl Radek Farský trojkou. V polovině první periody ale hosté utekli na téměř dvojnásobek a vypadalo to, že vývoj utkání nebude pro brněnské fanoušky příznivý. Naštěstí jsme ale zabrali a necelou minutu před koncem nás Davell Roby dostal svou smečí dokonce do vedení. Před koncem první desetiminutovky ale ještě zasáhl modrožlutý Kouřil a trojkou vynesl Opavu na osmnáct bodů (16:18). Druhá čtvrtina už pro nás byla lepší. Po úvodním dvouminutovém přetahování jsme se Slezanům, pomocí dvou přesných trojek Robyho, utrhli do sedmibodového vedení. Po Šiřinově mírném přiblížení jsme opět zasáhli a tři a půl minuty před koncem na tabuli svítilo skóre 33:22. Pak už na nás čekalo jen sucho a hosté tak do poločasu dotáhli manko na 33:30.

Po patnácti minutovém odpočinku jsme nastoupili výrazně lépe. Pomocí střelecké trojice zpoza oblouku Roby-Geiger-Farský, a dalších dvou přidaných bodech od Geigera, jsme se vrátili do jedenáctibodového vedení (44:33). Bohužel ale opět následovalo opavské dotahování a my jsme si komfortní vedení neudrželi. Během dvou minut jsme opět vedli o tři body. Útok do konce periody si vzal na starost Zdeněk Nehyba a s výpomocí kapitána Koziny jsme do poslední hrací části pokračovali za stavu 52:45. Udržovali jsme si vytvořený náskok, avšak rozhodnuto ještě nebylo. Ještě dvě a půl minuty před koncem byl rozdíl pouhé čtyři body a zápas mohl dopadnout jakkoliv. Koncovku jsme ale odehráli zkušeně, nezazmatkovali jsme a Deremy Geiger proměnil všechny ze svých čtyř trestných hodů. Opavanům jsme nedovolili zlomit naše vedení. Vykřičník za výhru napsal Radek Farský, když pět vteřin před koncem zasmečoval a dal tak jasně najevo, kdo je v Brně doma. Z prvního novoročního domácího utkání tak odcházíme s důležitou výhrou (67:59) a hned pozítří si jedeme pro další.

Byť jsme v zápase mírně zaostávali v úspěšnosti střelby za dva body (35 % ku 40 %), vynahradili jsme si to trojkami (37 % ku 19 %).  Zároveň jsme ovládli také čáru trestného hodu (70 % ku 57 %), a to zejména v posledních minutách. Zajímavá situace nastala u doskoků, kterých jsme s Opavany měli naprosto stejně (46 ku 46), a stejně tak zisků (7 ku 7). Výrazně více jsme však měli bloků (7 ku 2).

Naším nejlepším střelcem a zároveň nejužitečnějším hráčem byl Deremy Geiger, který měl 16 bodů, 14 doskoků a 3 zisky. Bodově se za ním drželi Davell Roby s 14 body, 9 doskoky a 6 asistencemi a Radek Farský s 13 body. Dále se prosadili také: Z. Nehyba (8 bodů), L. Stegbauer (6 bodů), R. Keely s V. Vašátem (oba po 4 bodech) a J. Kozina (2 body).

Za opavský celek skórovali: F. Zbránek (17 bodů), R. Kouřil (11 bodů, 6 asistencí), R. Dragoun, J. Šiřina (oba po 8 bodech), M. Kvapil (5 bodů, 11 doskoků), M. Gniadek (4 body) a J. Slavík s L. Jurečkou (oba po 3 bodech).

Petr Czudek, trenér BK Opava: „V první řadě gratuluji kolegovi trenérovi a jeho týmu. Dnes vyhrál tým, který třicet minut vedl, vyhrál tři čtvrtiny. Dnes musím být spokojený s obranou. V obraně jsme vydali hodně sil a bránili jsme velmi dobře. V útoku jsme bohužel nenašli recept na svoji potenci. Devětapadesát bodů, to jsme nemohli pomýšlet na vítězství. Snaha v obraně dnes bohužel nestačila.“

Chris Chougaz, trenér Egoé Basket Brno: „Bylo to velmi důležité a velké vítězství. Opava hrála před dvěma dny a chybí jí pár členů týmu. Jsem rád, že jsme pochopili, jak je v zápase důležitá obrana. Rád také vidím naše mladé hráče hrát s větší jistotou a motivací. Za dva dny nás čeká velice důležité utkání v Kolíně. Už teď jsem ale spokojen s tím, jak jsme se po dvou měsících zlepšili a máme slibnější pozici v tabulce. Sezona je pořád před námi a já nás chci vidět hrát lépe a lépe. Přeji hodně štěstí Opavě.“

Filip Zbránek, hráč týmu BK Opava: „Jak řekl náš trenér: dát v útoku devětapadesát bodů není naše hra. To si myslím, že rozhodlo. V obraně to nebylo špatné, sedmašedesát bodů podle mě není moc. Ale náš útok je ten rozdíl, co dovedl Brno k vítězství.“