Po více než roce se doma utkáme s modrožlutými Opavany. Potenciální výhra by nás mohla vynést až na příčky skupiny A1 a zároveň snížit rozdíl mezi osmým a sedmým místem tabulky. V netradičním čase – ve čtvrtek ve 20:00 – začne duel, který pro nás má velký význam.

Když jsme na začátku listopadu vyjeli na severovýchod, nedařilo se nám. Celý zápas nás provázela střelecká neúspěšnost, a to nejen z dálky. Od žlutomodrých jsme obdrželi šestadvaceti bodovou porážku. To bylo ale minulý rok a na venkovní palubovce. Letos může být vše jinak. Poslední domácí zápas proti USK jsme ukázali dominanci a navýšili tak počet výher na brněnské palubovce. Do karet nám hraje i opavská bilance venku, kde se jim podařilo vyhrát pouze dvě utkání z osmi.

Aktuálně nám náleží desáté místo tabulky, kdy jsme na tom stejně jako devátý Kolín. Osmá Praha má pořád pouze jednu výhru navíc. Z pěti celkových vyhraných utkání se nám tři podařilo vybojovat doma. A trojku s pětkou lze najít i v poměru vyhraných domácích utkání – tři ku pěti. Opava je na tom z první sedmičky tabulky nejhůř. Proč zrovna z první sedmičky? USK, které je za ní, má o tři výhry méně, zatímco na šestou příčku Opava ztrácí jen jedno vítězství. Tato hranice pomyslně dělí ligu na dvě poloviny. Momentálně je to pro nás důležité, protože zatímco na sedmé místo nám chybí čtyři vyhraná utkání, od osmé příčky nás dělí pouze jedna výhra. Tudíž pro nás hraje čtvrteční utkání významnou roli. Pokud by se nám podařilo vyhrát, nejen že bychom měli šanci poskočit z desátého místa na osmé, ale navíc bychom si přiblížili sedmou Opavu.

Úvahy jsou sice hezké, ale všechno rozhodne až výsledek duelu se Slezany. Trenér Chris Chougaz ví, jak těžkým soupeřem Opava bude, i přesto ale vidí, jak jsou hráči odhodlaní. „Opava je tým plný kvality a zkušeností, proto musíme hrát tvrdě a chytře celých čtyřicet minut. Do čtvrtečního utkání jdeme naplno. Mám hlavu nahoře, protože vím, že hráči jsou velmi motivovaní,“ řekl k utkání Chougaz. Jeho slova potvrzuje křídelník Davell Roby, který si je rovněž vědom zkušeností soupeře. „Jsou velice vyrovnaným týmem, který využívá všechny hráče ze své soupisky. Jako celek jsou zkušení. Doufáme ale, že jejich zkušenostem může konkurovat naše nasazení a energie. Chceme vytvořit sérii domácích výher a zlepšit svoje postavení v tabulce,” dodal odhodlaně Roby.

Přijďte nás ve čtvrtek večer podpořit na důležitý první domácí zápas roku. Opavský tým hrál v Brně naposledy v listopadu 2017, budete jej tak moci vidět po více než roce. Těšíme se na vás ve čtvrtek ve 20:00! Společně to dokážeme!