Po poměrně slibném začátku se nám nepodařila druhá polovina a třetí tým tabulky jsme o body neobrali. Důležitou roli hráli také hráči z pardubické lavičky, kteří domácím výrazně pomohli.

Byť jsme první polovinu utkání nevedli, drželi jsme se na dosah pardubickým hráčům. Utkání otevřel Davell Roby střelou za dva body, kterou ale okamžitě kontroval Kamil Švrdlík. Po čtyřech minutách zápasu jsme dokonce vedli 9:11. Bohužel se nás pak ale chytila série sucha a do konce první čtvrtiny jsme nebyli schopní skórovat. Toho využili domácí, kteří během druhé poloviny první periody nastříleli devět bodů. Do druhé čtvrtiny jsme šli za stavu 18:11. Smůla se nás držela i nadále a další koš jsme dali až v páté minutě. Naneštěstí jsme v té době prohrávali o sedmnáct bodů (28:11). Vysvobodil nás až Viktor Vašát svým proměněným pokusem zpod koše. Do konce první půlky jsme ještě zabrali a stáhli manko na méně než polovinu (34:27).

Po návratu z šaten jsme nedokázali držet krok se svěřenci pardubického trenéra Levella Sanderse. Pardubičtí na nás nastoupili a bez sebemenšího zaváhání utekli po pěti minutách do vedení 52:32. S blížícím se koncem periody jsme ale opět zabrali a sérií 12-0, zakončenou smečí Reggieho Keelyho, jsme domácí dotáhli na rozdíl 12 bodů. Do poslední čtvrtiny jsme pak vstupovali za stavu 62:49. V poslední hrací části utkání se žádný zvrat nekonal a domácí si v koncovce ještě upevnili svoji vedoucí pozici. I přesto, že jsme déle než sedm minut drželi rozdíl na původních třinácti bodech, nakonec Pardubice ještě navýšili svůj náskok. První výjezd roku tak pro nás skončil porážkou 85:69 a překvapení se nekonalo.

Bohužel jsme ve všech hlavních statistikách zaostávali. Zatímco ve střelbě za tři body jsme byli horší jen minimálně (29 % ku 30 %), za dva body byl rozdíl větší (46 % ku 61 %). Z čáry trestného hodu jsme zaostávali s 66 % ku 75 %. I doskoků (33 ku 41) a asistencí (18 ku 25) jsme měli méně. Lepší jsme ale naopak byli v počtu zisků (10 ku 5) a bloků (5 ku 2). Pardubická lavička dala celkem 39 bodů oproti 8 bodům hráčů z naší lavičky.

Z pardubického týmu bodovali: D. Jackson (15 bodů), K. Švrdlík (14 bodů), R. Williams (13 bodů), O. Kohout (12 bodů), V. Půlpán (9 bodů, 9 asistencí), J. Potoček (8 bodů), R. Nečas (6 bodů), E. McGaughey (5 bodů, 9 doskoků) a D. Škranc (3 body).

Za nás byl nejúspěšnější R. Keely, který nastřílel 18 bodů, k nimž přidal 10 doskoků a 4 bloky. Lukáš Stegbauer ho následoval s 15 body a hned za ním byl Davell Roby s 13 body a 5 asistencemi. Dále se prosadili: R. Farský (9 bodů, 2 zisky), D. Geiger (6 bodů, 5 asistencí), V. Vašát a Z. Nehyba (4 body).