Rok 2019 je zde a s ním i první zápas. V sobotu 5. ledna v 17:00 začne náš souboj s Pardubicemi. Dříve se na pardubické palubovce podařilo vyhrát Pražanům, které jsme nedávno porazili. Věříme proto, že i my máme šanci, hlavní roli však bude hrát obrana.

V prvním utkání s Pardubicemi, které jsme odehráli v Brně, jsme se velkou část zápasu drželi. První čtvrtinu jsme odehráli vyrovnaně, po druhé jsme ztráceli pět bodů a před poslední periodou jsme prohrávali jen o sedm bodů. Bohužel jsme ale perníkářům nestačili v koncovce, a nakonec jsme podlehli vysokým rozdílem 70:87. Největší problém nám dělal pardubický rozehrávač Richard Williams, který neměl daleko k triple-doublu (18 bodů, 8 doskoků, 8 asistencí). Náš tým vedla trojice cizinců Keely-Geiger-Roby.

Nyní nás čeká odveta na těžké pardubické půdě. Poslední tři utkání ale ukazujeme zlepšení a máme bilanci 2-1. Mezi výhrou v Ostravě a domácí porážkou USK jsme jen těsně nestačili venku na Děčín a od osmého místa nás dělí jedna pouhá výhra. Byť Pardubice prohrály poslední utkání v Prostějově, pořád jsou tabulkově třetím nejlepším týmem. V domácí hale prohráli třikrát z devíti utkání, a to proti Nymburku, Děčínu a Praze.

Když se Pražanům podařilo překvapit Pardubice, máme stejnou šanci i my. Zlepšení týmového výkonu a naše výsledky z posledních zápasů ukazují, že si v sobotu nepojedeme pro jasnou porážku. Klíčová však bude opět obrana. „Máme před sebou první utkání nového roku, kdy budeme hrát proti jednomu z nejlepších týmu v lize. Jsem rád, že hráči začínají rozumět mé filozofii. Především musíme precizně bránit, abychom byly Pardubicím vyrovnaným protivníkem,“ řekl k prvnímu letošnímu výjezdu trenér Chris Chougaz. Souhlasí s ním i pivot Viktor Vašát. „I když hrajeme venku, chceme nový rok začít výhrou. Pardubice mají hodně kvalitních hráčů a musíme být připraveni na jejich agresivní hru v útoku,“ dodal Vašát.

Sobotní zápas bude těžký, a proto budeme potřebovat vaši podporu. Ať už přímo v hale v Pardubicích nebo on-line na webu TVCOM. Pomozte nám a společně to zvládneme!

Na závěr pro vás má ještě jedno přání Chris Chougaz: „Všem přeji šťastný nový rok!“