Dobrá obrana, úspěšný útok a V jako Vendeta. To byl zápas s Pražany tři dny před koncem roku. Vrátili jsme jim tak nešťastnou porážku z Folimanky a byť jsme si nenadělili pod vánoční stromeček, do nového roku vkročíme tou správnou nohou.

Už od začátku jsme měli mírně navrch. Utkání otevřel až po více než dvou minutách Sehnal proměněnou střelou za tři body. Tu ale okamžitě kontroval Reggie Keely a stav tak vyrovnal. Drželi jsme si nad USK malý náskok, který jsme ke konci první desetiminutovky navýšili až na osm bodů. Naneštěstí ale ještě zasáhl Pražan Fait a stanovil tak skóre po první čtvrtině na 20:15. Druhá perioda nebyla jiná, tentokrát jsme ji ale otevřeli my. Během dvou minut jsme se opět vrátili do osmibodového vedení, které jsme si následně drželi většinu čtvrtiny. Změna nastala až dvě minuty před poločasem, kdy hosté náhle snížili na 38:34. S menší úpravou stavu se poté hráči přesunuli do šaten (41:36).

Úsek po přestávce byl klíčový. Hned po zahájení třetí hrací části jsme nastoupili sérií 6-0 a nechali Pražany ve dvanáctibodovém manku. Během několika minut hosté snížili svoji ztrátu na polovinu. My jsme se však nenechali překvapit a opět jsme se vrátili do komfortního vedení (62:49). V koncovce se pak už žádné překvapení nekonalo. Kapitán Kozina otevřel závěrečnou desetiminutovku proměněnou trojkou. Další koš jsme poté proměnili až na konci páté minuty. To ale nevadilo, protože hosté na tom byli podobně – dali pouhé tři body. Vedení jsme si udrželi a v poslední minutě ještě navýšili. Utkání zakončil sedmnáct vteřin před koncem Zdeněk Nehyba proměněnou trojkou a položil tak pomyslnou třešničku na vítězný dort. Domácí halu jsme ubránili 87:69. Přejeme vám šťastný Nový rok!

V duelu s USK jsme byli statisticky ve všem lepší. Výrazný rozdíl byl ve střelbě za dva body, kde jsme měli znatelně navrch (64 % ku 37 %) a mírně lepší jsme byli i za obloukem (36 % ku 33 %). Ovládli jsme také čáru trestných hodů (84 % ku 60 %). Sovy jsme přeskákali jak na doskocích (39 ku 33), tak na blocích (8 ku 3).

Naším nejlepším střelcem byl Davell Roby, který nastřílel 24 bodů. Přes desetibodovou hranici se dostal také Zdeněk Nehyba s 16 body (6/6 trestné hody) a Deremy Geiger s 13 body. Dále se prosadili: L. Stegbauer, J. Kozina, V. Vašát (všichni po 8 bodech, Vašát navíc 3 bloky, Kozina 3 zisky), R. Keely (7 bodů,10 doskoků, 7 asistencí) a R. Farský (3 body).

Za Pražany skórovali: O. Sehnal (27 bodů, 5 asistencí, 3 zisky), R. Whack (11 bodů, 3 zisky), F. Vukosavljević (11 bodů), P. Samoura (7 bodů, 7 doskoků), J. Křivánek, M. Mareš (oba po 4 bodech), D. Fait (3 body), F. Petružela (2 body).

Dino Repeša, trenér týmu USK Praha: „Blahopřeji Brnu k zaslouženému vítězství. Jde vidět, že přinesl svěží vítr do tohoto klubu, do tohoto týmu. Hrají lépe a lépe a nyní jsou naším vážným soupeřem v boji o místo v první osmičce. Co se týče nás, poslední dvě nebo tři hry hrajeme hůř a hůř. Myslím, že nadcházející pauza nám pomůže vzpamatovat se a možná i udělat nějaké změny do budoucna v řadách hráčů. Uvidíme, jak to dopadne. Nicméně všechno je to jen v našich rukách. Máme před sebou tři domácí utkání, takže uvidíme. Musíme na tento zápas co nejdřív zapomenout.“

Chris Chougaz, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Děkuji trenérovi za gratulaci. Bylo to pro nás velice důležité utkání. Navíc bylo speciální pro mě, protože USK je můj bývalý klub a první zkušenost v nejvyšší české lize. Rád jsem viděl své bývalé hráče. Jsem rád, že se jim daří – měli několik velmi dobrých utkání – a mají teď dobrého trenéra. Věřím, že do konce sezony mohou v tabulce postoupit výš. Jsem velmi šťastný, protože hrajeme v obraně lépe a lépe. Snažím se hráčům vysvětlit, že neexistuje basketbal bez obrany. Také rád vidím, že dávají přednost týmu před svým egem. Stále více hráčů má chuť bojovat, pomoct týmu a začíná se jim tak dařit. Přeji trenérovi a jeho týmu hodně štěstí, a to stejné samozřejmě i nám.“

Viktor Vašát, hráč týmu Egoé Basket Brno: „Myslím, že tento zápas rozhodla hlavně obrana. Snažili jsme se zastavit perimetrové hráče Mareše, Sehnala a Applebyho a to se nám více méně podařilo. To byl hlavní důvod, proč jsme tento zápas dotáhli do vítězného konce.“

Hráč týmu USK Praha se nezúčastnil tiskové konference.