Období mezi Vánocemi a Silvestrem si zpestříme domácí bitvou s Pražany. USK vyzveme v sobotu 29. prosince v 19:00 a tentokrát budeme chtít soupeři oplatit těsnou porážku z Prahy. Trenér Chougaz se také poprvé setká se svým bývalým týmem.

Naše první střetnutí s pražskými sovami nedopadlo podle našich představ. I přes dominanci v prvních třech čtvrtinách jsme v poslední desetiminutovce nedokázali udržet třináctibodový náskok. Nakonec rozhodl v posledních vteřinách Marek Mareš, který proměnil těžkou střelu za tři a vyhrál Pražanům zápas o pouhý jeden bod. Mareš byl ale až druhým nejlepším střelcem domácích, s 24 body ho předčil pivot Vukosavljević. Nás vedl Deremy Geiger, který měl 26 bodů.

USK je na tom momentálně o dvě výhry lépe a náleží mu osmé místo tabulky. Z celkových šesti výher vybojovali tři na domácí palubovce, a hned dvě z nich byly rozdílem jednoho bodu (proti nám a Hradci Králové). Doma tak mají bilanci 3-4. My máme vyhrané zápasy vyrovnané – dva doma, dva venku. Poslední zápasy ale ukazujeme mnohem lepší výkony a po vítězství v Ostravě jsme jen těsně padli v Děčíně. Když k tomu přidáme výhodu domácí haly, máme reálnou šanci zakončit letošní rok porážkou bývalého týmu trenéra Chougaze a křídelníka Farského.

I proto je tento zápas speciálním. Chris Chougaz se poprvé střetne se svým bývalým klubem. Po ukončení spolupráce v Praze bude mít možnost ukázat, o koho USK přišlo. „Proti USK to bude velice důležitý zápas. A hlavně pro mě, protože budeme hrát proti mému bývalému týmu. Chci nás po vánoční přestávce vidět znovu bojovat a hrát s motivací a vysokým nasazením,“ řekl trenér Chougaz ke znovushledání s Pražany. Radek Farský už se sice se sovami setkal, ovšem nemá na poslední utkání kladné vzpomínky. „Čeká nás soupeř, se kterým máme nevyřízené účty, protože jsme mu při našem posledním vzájemném zápase podlehli o jeden bod v závěrečné vteřině. Klíčem pro sobotní utkání bude zastavit perimetrové hráče a pohlídat si doskok. Věřím, že pokud toto zvládneme, máme šanci vyhrát,“ komentoval odhodlaně poslední letošní utkání Farský, který se chce osmému celku tabulky pomstít.

Přijďte dnes večer do Bohunic a pojďme společně udělat tečku za rokem 2018. S vámi máme šanci vyhrát!