Špatný začátek jsme vykompenzovali druhou polovinou. To ale na severočeské válečníky nestačilo a po vypjaté koncovce si výhru připisují oni.

Vstup do utkání se nám nevydařil. V polovině první periody jsme prohrávali 9:1 a za celou čtvrtinu se nám podařilo nastřílet pouhých osm bodů. Domácí na tom nebyli tak špatně a s devatenácti body šli do druhé hrací části s jedenáctibodovým náskokem (19:8). Ani s blížícím se poločasem nic nenaznačovalo tomu, že bychom měli odehrát vyrovnaný zápas. Pět minut jsme se snažili přiblížit Děčínu, ale válečníci se nedali. Poté dokonce zvýšili svůj náskok a tři a půl minuty před koncem první poloviny jsme prohrávali o osmnáct bodů. Naštěstí jsme ještě zabrali a do šaten jsme šli za stavu 40:27.

Čtvrtina po přestávce byla klíčová. Nastoupili jsme mnohem silnější a soupeř nebyl schopný skórovat. Byť se Severočeši čtyři minuty drželi, pak nastoupila brněnská dominance. Sérií 8-0 jsme se dostali na rozdíl pouhých čtyř bodů a využili jsme tak střeleckého sucha domácích, kteří dali za třetí čtvrtinu pouhých osm bodů. Poslední desetiminutovka byla vypjatá. Ihned po krátké přestávce na odpočinutí jsme povedenou trojkou Radka Farského dorovnali domácí a následně jsme se i dostali do mírného vedení. Ještě čtyři minuty před koncem jsme prohrávali o jeden bod. Děčínští však zvládli lépe koncovku. Malými krůčky se nám oddalovali a naše zvýšené úsilí v posledních minutách už nestačilo. Z Děčína si tak odvážíme porážku 69:63.

I přes to, že ve statistikách nebyly žádné výraznější rozdíly, jsme ve všech mírně zaostávali. Nižší jsme měli jak úspěšnost střelby za dva body (40 % ku 46 %), tak za tři body (33 % ku 34 %), trestných hodů 64 % ku 66 %) a celkový počet doskoků (36 ku 40). Náskok jsme ovšem měli v ziscích (10 ku 4).

Za děčínské válečníky bodovali: R. Landa (13 bodů, 10 doskoků, 2 zisky), F. Kroutil (13 bodů), L. Feštr (10 bodů, 6 asistencí), L. Autrey, Š. Ježek (oba po 9 bodech), T. Pomikálek (7 bodů, 2 bloky), O. Šiška (5 bodů), P. Grunt (2 body) a K. Carlson (1 bod).

Od nás skórovali: D. Geiger (13 bodů, 5 asistencí), R. Keely (11 bodů, 10 doskoků, 2 zisky), D. Roby (11 bodů, 2 zisky), L. Stegbauer, R. Farský (oba po 9 bodech), Z. Nehyba, M. Vyroubal (oba po 4 bodech) a J. Jokl (2 body).