Čtyři dny před Vánocemi se vydáme do Děčína bojovat s válečníky. Od 18:00 rozehrajeme utkání patnáctého kola KNBL. Víme, že klíčovou roli bude hrát obrana a byť nám statistiky nehrají do karet, jedeme vyhrát.

V našem prvním střetnutí jsme odešli jako vítězové. V říjnu jsme Děčín vyzvali na domácí palubovce, kde jsme hosty porazili 77:68. Do zápasu jsme sice nevstoupili lépe, ale suverénním výkonem ve druhé polovině utkání jsme válečníkům ukázali, že se nenecháme jen tak porazit. Nejlepším střelcem byl Radek Farský, který tým vedl s 19 body. Následovala ho americká trojice Keely-Geiger-Roby. Tato výhra nás dokonce posunula před Děčín a měli jsme bilanci 3-1.

Od té doby jsou na tom ale lépe Děčínští. Po prohře v Brně a stavu 2-2 vypluli na vítězné vlně a vyhráli následujících pět utkání. Mezi jejich oběťmi byla i Opava nebo Pardubice. Aktuálně jsou Severočeši na pátém místě tabulky s osmi výhrami a čtyřmi prohrami, přičemž čtvrté Olomoucko a šesté Ústí mají stejnou bilanci. My jsme se po posledním vybojovaném utkání v Ostravě posunuli na desáté místo, kde nám chybí jedna výhra na Kolín.

Děčín z osmi domácích utkání prohrál pouze dvě, a to proti Nymburku a Svitavám. Nám se naopak podařilo ze sedmi výjezdů vyhrát pouze dva. Byť nám statistiky nehrají do karet, my jedeme do Děčína vyhrát. Jak? Hlavní roli bude hrát obrana. „Konečně jsme v Ostravě přerušili šňůru porážek, což jsme velmi potřebovali. První náš vzájemný duel s Děčínem jsme vyhráli, a to díky naší skvělé defenzívě. Víme, jak jsou na domácí palubovce silní a jestli chceme v tomto zápase uspět, musíme opět předvést výbornou obranu,“ řekl ke čtvrtečnímu zápasu rozehrávač Zurab Kereselidze. Pro hráče je toto utkání posledním zápasem před Vánocemi a zároveň posledním po vypjatých necelých dvou týdnech. Toho si je vědom i trenér Chris Chougaz, který ale vidí pokroky a věří svému týmu. „Čeká nás venkovní zápas proti silnému týmu. Poslední čtyři utkání jsme hráli během devíti dnů, ale na hřišti teď vypadáme mnohem lépe. Doufám, že se nám vrátí zranění hráči a ukážeme se proti Děčínu v tom nejlepším možném světle. Věřím nám.“

Sledujte nás od 18:00 na webu TVCOM a snad si výhrou uděláme společně hezké Vánoce!