Oslabení o Reggieho Keelyho (zranění kotníku) a Lukáše Stegbauera (který bude hrát stejné kolo za Jindřichův Hradec) jsme v rámci Českého poháru vyzvali Kolín. I přes vyrovnaný výkon jsme nakonec soupeře nezdolali. Končíme tudíž v Poháru a soustředíme se na poslední předvánoční kolo KNBL.

Vstup do utkání vyšel lépe Kolínským. Po prvním bodu Davella Robyho si hosté ukrojili mírný tříbodový náskok, který si – i přes naše snahy o dotažení – udrželi. Nejen, že ho udrželi, během několika minut ho zvýšili na šestibodový. Dvě minuty před koncem čtvrtiny jsme dvěma podařenými trojkami stav vyrovnali. Kolín nám ale bohužel dvě trojky oplatil a před vstupem do druhé periody vedl 16:21. Po krátké přestávce se dařilo mnohem lépe Středočechům, kteří se během tří minut dostali až do vedení 21:32. Opět jsme se vzpamatovali a chytili krok. Před poločasem jsme naše tříbodové střely střídali se soupeřovými dvoubodovými, a snížili tak manko na stav 39:42.

Po poločase jsme ihned vyrovnali. O vedení jsme se tahali téměř celou čtvrtinu, dokud jsme – kombinací Vyroubala, Farského a Vašáta – tři minuty před koncem neuskočili do šestibodového vedení. Kolín naneštěstí ještě stihl téměř dorovnat a do poslední desetiminutovky jsme tak šli s mírným vedením 59:57. Závěr utkání se nám ale nepodařil. Hosté získali hned ze začátku periody pětibodový náskok, který si drželi až do konce. I přes veškerou snahu o dorovnání měli Kolínští vždy odpověď na naše proměněné koše a odvezli si z Brna pohárové vítězství (88:93).

Strádali jsme v úspěšnosti střel. Byť jsme byli mírně lepší za trojkovým obloukem (43 % ku 40 %), zaostávali jsme ve dvoubodových střelách (53 % ku 61 %) i v trestných hodech (59 % ku 72 %). Pozadu jsme byli také v doskocích (25 ku 38), ziscích (7 ku 11) a blocích (0 ku 5). Navíc se z osmi našich hráčů – kteří se dostali na hřiště – tři vyfaulovali (R. Farský, J. Jokl a V. Vašát).

Z našich hráčů byl nejvýraznější Radek Farský, který nastřílel 25 bodů a rozdal 4 asistence. Následoval ho Davell Roby s 21 body, 4 zisky a rovněž 4 asistencemi. Na dvojciferná čísla se dostal také Deremy Geiger (17 bodů, 4 asistence) se Zdeňkem Nehybou (11 bodů). Dále se prosadil J. Jokl (6 bodů) a M. Vyroubal (4 body, 5 doskoků) s V. Vašátem (4 body).

Z týmu BC GEOSAN Kolín skórovali všichni hráči, kteří se dostali na hřiště: M. Pajović (20 bodů), A. Číž (19 bodů), A. Walton Jr. (15 bodů, 8 doskoků, 7 asistencí, 4 zisky, ale 7 ztrát), P. Purifoy (14 bodů), A. Thompson (12 bodů, 8 doskoků), D. Machač (7 bodů), T. Dlugoš a V. Bratčenkov (oba po 4 bodech).