I bez kapitána Jana Koziny a po dvou nedávných utkáních jsme v Ostravě vybojovali vítězství. Soupeři nestačil faktor Bohačík a po dvou měsících tak končíme naši nepříznivou sérii v KNBL. Zároveň se posouváme na desáté místo tabulky před Ostravu.

Už v první čtvrtině jsme začali mírně lépe. Utkání sice otevřel Bohačík nájezdem, my jsme se však během několika minut dostali do pětibodového vedení. Čtyři minuty před koncem periody jsme o něj naneštěstí téměř přišli, zasáhl ale Farský, který nás proměněnou trojkou opět posunul. Znovu získané čtyřbodové vedení jsme si pak udrželi až do konce první desetiminutovky. Do druhé hrací části vstoupil lépe soupeř. Úvodní sérií 6-0 se dokonce dostal do vedení. Tři a půl minuty před poločasem byl stav vyrovnaný (28:28), pak ale nastoupila kanonáda Zdeňka Nehyby podpořená Deremym Geigerem. Sérií 9-0 jsme se utrhli do vedení, které jsme si v téměř stejné podobě udrželi až do konce první poloviny utkání (33:41).

Po návratu z šaten jsme si nenechali nic utéct a nastoupili jsme soustředění. Během necelých čtyř minut jsme svůj náskok zvedli na patnáct bodů. Postupným malým ukrajováním Ostravanů jsme se dostali na skóre 53:62, se kterým jsme šli do poslední hrací části. Bodovat se nám podařilo až po třech minutách a dotažení ostravskými hráči na pouhé čtyři body. Na tento pokus jsme ovšem odpověděli sedmi proměněnými body a nula obdrženými. Téměř desetibodový náskok jsme si poté podrželi po zbytek zápasu a završili jsme tak vítězné utkání. Skóre 75:81 znamená, že přeskakujeme našeho dnešního soupeře a jsme desátí.

Zatímco střelba za dva body byla vyrovnaná (53 % ku 57 %), za trojkovým obloukem jsme měli navrch (40 % ku 29 %). Lépe jsme stříleli i trestné hody (76 % ku 50 %). Sice jsme prohráli na doskoky (31 ku 41), v celkovém vítězství nám to ale nezabránilo. Mírně lepší jsme byli i v ziscích (7 ku 4) a ztrátách (13 ku 15).

Z ostravského týmu se prosadili: P. Bohačík (24 bodů, 19 doskoků, střelba za dva body 10/11), J. Alleyn (13 bodů), S. Stojačič (10 bodů), L. Zaharijevic (9 bodů), M. Stanojevič (8 bodů, 7 asistencí), L. Bažant (6 bodů), B. Boggs (5 bodů).

Náš tým vedl Davell Roby s 22 body a 4 zisky. Následoval ho Zdeněk Nehyba, který neminul zpoza tříbodového oblouku (4/4) a nastřílel 16 bodů. Třetím dvojciferným střelcem byl Deremy Geiger, který měl 10 bodů a 6 asistencí. Dále bodovali: R. Keely, R. Farský (oba po 7 bodech), Z. Kereselidze, J. Jokl (oba po 6 bodech), L. Stegbauer (5 bodů, 7 doskoků) a V. Vašát (2 body).