Na východě Česka nás čeká nelehké utkání se Slezany. V sobotu v 17:30 se pokusíme získat vítězství na palubovce NH Ostravy a dostat se tak na desátou příčku před ně. Na výhru máme, budeme ale muset hrát lépe než ve středu.

Ostravský tým na domácí palubovce vyhrál celkem tři z šesti utkání. Zdolal Kolín, Ústí nad Labem a Hradec Králové, padl naopak proti Nymburku, Svitavám a Olomoucku. Poslední dobou se ale Ostravanům, podobně jako nám, nedaří – prohráli pět utkání po sobě. Také z toho důvodu jsou o jednu pouhou výhru před námi na desátém místě tabulky. My jsme sice nevyhráli delší dobu než náš sobotní soupeř, byl to však právě on, koho jsme porazili jako předposledního. V domácím utkání třetího kola KNBL jsme vyzvali NH Ostravu a poradili jsme si s ní 77:68. Zatímco na začátku utkání to vypadalo, že půjde o vyrovnaný boj, další čtvrtiny ukázaly opak. Hned po úvodní desetiminutovce jsme se ujali kormidla a poměrně suverénně jsme dovezli naši týmovou loď do vítězného doku.

Tentokrát však bude výhoda domácí palubovky na straně Slezanů, a nutno dodat, že výrazná výhoda. Ostravská hala totiž není ostatním týmům příjemná. I přes to však rozehrávač Deremy Geiger věří v definitivní zlomení brněnské smůly. „Utkání s Ostravou je pro nás dobrou šancí, abychom se dostali zpátky do formy a začali vítěznou sérii. Musíme být koncentrovaní a celých čtyřicet minut odevzdávat stoprocentní výkon. Hraje se v ostravské hale, takže to pro nás nebude jednoduché, ale věřím, že můžeme vyhrát,“ řekl k sobotnímu výjezdu Geiger. Na výhru, která by nás zvedla, čeká i trenér Chris Chougaz. „Každé další utkání je pro nás těžší, dokud nenajdeme ono vítězství, které hledáme. Bude to třetí zápas během týdne, ale svým hráčům věřím. Věřím, že ukážou lepší výkon než proti Olomoucku,“ dodal Chougaz.

Atmosféra na ostravském Tatranu bude na krájení a výrazná bude zejména podpora domácích fanoušků. Pokud nás nebudete podporovat přímo v hale, zapněte si alespoň živý přenos utkání na webu TVCOM. I z domu nám pomůže vaše podpora!