Nepříjemná série proher se nás stále drží, ale Olomoucko jsme porazili už ve druhém kole, a to na jejich palubovce. Ve středu 12. prosince se ve 20:00 pokusíme o zopakování svého předchozího výkonu.

Zatímco nám vstup do druhé poloviny základní části nevyšel, Olomoucko bodovalo. Ve venkovním utkání porazilo Ostravu a odvezlo si domů sladký pocit vítězství. My jsme naopak těsně padli s Tury. Při prvním střetu s prostějovským celkem jsme neměli výhodu domácí palubovky, ale i přes to jsme je porazili. Po vyhrané první čtvrtině nás domácí dotáhli a rozhodla až koncovka, ve které jsme se ukázali jako lepší.

Náš středeční soupeř má ve venkovních zápasech bilanci 2-4, tedy opačnou než doma. Totožnou bilanci máme my v Brně. A stejně jako jsme my padli proti Svitavám ve dvanáctém kole, padlo Olomoucko v jedenáctém kole. Dalo by se říct, že jsme na tom dost podobně. Jediným výraznějším rozdílem je poměr výher, kterých máme polovinu. Prostějovský celek se v současnosti drží na sedmém místě se šesti výhrami a šesti prohrami. My jsme na tom poněkud hůř – náleží nám předposlední místo se třemi výhrami.

I přes neúspěch ale ukazujeme, že umíme hrát vyrovnaný basketbal s téměř kýmkoliv, a utkání se Svitavami toho bylo vhodným příkladem. V tabulce se ovšem bohužel nepočítá dobrý výkon, ale výhry, a toho si je vědom i trenér Chris Chougaz. „Máme před sebou ještě jeden domácí zápas, ve kterém budeme do poslední chvíle bojovat o vítězství. Hrajeme teď mnohem lépe, ale to nestačí. Práci s hráči si užívám a chci je dovést k výhře,“ řekl ke středečnímu utkání Chougaz. Ani hráči, ani trenér však nedávají hlavy dolů a věří ve vítězství. „Čeká nás tým plný kvalitních zahraničních hráčů. My se však musíme soustředit na náš výkon, hrát celých čtyřicet minut jako tým a půjčovat si míč. Uděláme vše pro to, abychom prolomili ligovou sérii porážek,“ dodal odhodlaně křídelník Zdeněk Nehyba.

A pokud nám věříte i vy, budeme vás potřebovat. Přijďte nás dnes podpořit ve 20:00. Teď už to musíme prolomit!