Už energický nástup Olomoucka nastínil vývoj utkání. Každou čtvrtinu jsme prohlubovali svoji ztrátu a nedokázali jsme se soupeřem udržet krok. Období sucha v kolonce výher tak pokračuje.

Utkání jsme si nechali utéct už na začátku, když jsme obdrželi téměř třicet bodů v první čtvrtině. Jako první zasáhl cíl Douglas zpoza oblouku, kterého následoval Palyza. Močnik poté proměnil nájezd a prohrávali jsme 0:8. Naštěstí ale zasáhl Deremy Geiger, který aktivoval náš útok. Zbytek čtvrtiny jsme se drželi na původním rozdílu osmi bodů. Znovu jsme zaspali až na konci první desetiminutovky a soupeř stanovil naše manko na třináct bodů. Do druhé periody jsme nastoupili lépe. Prostějovským hráčům se nedařilo bodovat a my jsme tak po čtyřech minutách utekli na sérii 9-2. Následně se ale strany otočily. Po našem úspěchu jsme déle než tři minuty netrefili koš, čímž skórovali hosté 9-0. První polovina skončila 29:45.

Po přestávce jsme se opět trochu propadli, hned po třech minutách jsme prohrávali o dvacet bodů. I přes sebevětší snahu se nám nedařilo rozdíl snížit a dvě minuty před koncem čtvrtiny jsme dokonce prohrávali o čtyřiadvacet. V koncovce jsme ještě zabojovali a snížili deficit na stav 48:68. V začátku poslední periody hosté znovu navýšili své vedení, které jsme pak usilovně snižovali. Až v posledních minutách jsme se dostali na čtrnáct bodů, načež nám Pelko s Palyzou naznačili, že rozdíl ve skóre zůstane takový, jaký byl před tím. Po odpískání konce ukazovala tabule stav 71:88 ve prospěch hostů. Ani druhou odvetu v KNBL jsme tak nezakončili vítězně a Olomoucko si připisuje body.

Zaostávali jsme ve střelbě z pole, a to jak za dva body (58 % ku 66 %), tak za tři (25 % ku 34 %). Trestné hody byly ovšem vyrovnané (76 % ku 77 %). Na doskocích jsme na tom byli podobně jako u střelby (32 ku 37) a Olomoucko mělo také méně ztrát (8 ku 11). Zároveň bylo týmovější (24 asistencí oproti 18 našim).

Z našeho týmu se prosadili: R. Keely (25 bodů, 8 doskoků), D. Geiger (21 bodů), D. Roby (8 bodů), L. Stegbauer, V. Vašát (oba po 4 bodech), R. Farský (3 body, 4 asistence), Z. Nehyba a Z. Kereselidze (oba po 2 bodech).

Za BK Olomoucko skórovali: L. Palyza (22 bodů), J. Pelko (14 bodů), T. Dunans, J. Douglas (oba po 13 bodech, Dunans navíc 2 bloky), J. Močnik (8 bodů, 10 asistencí, 2 zisky), J. Mikulic (7 bodů), M. Norwa (6 bodů, 8 doskoků), M. Sehnal (3 body) a F. Váňa (2 body).

Predrag Benaček, trenér týmu BK Olomoucko: „Jsme rádi, že jsme dneska vyhráli, proto jsme přijeli. Na utkání jsme se připravovali velmi seriózně. Poučili jsme se z prvního utkání, které jsme na domácí palubovce prohráli. Pohlídali jsme si mladé české hráče – Stegbauera a Farského –, kteří nás v prvním utkání zničili. Samozřejmě jsme počítali s tím, že cizinci, Američani, budou hrát u soupeře hlavní roli. Podařilo se nám zastavit jednoho z nich, i mladé české hráče, a cesta k vítězství nám byla otevřená. Gratuluji klukům. Hráli jsme pětatřicet minut velmi koncentrovaně, posledních pět minut jsme polevili, ale to je normální. Dobrý zápas, jedeme dál.“

Chris Chougaz, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Gratuluji Olomoucku a mému velmi dobrému příteli Predragovi, se kterým jsme byli před několika dekádami spoluhráči v Řecku. Dnes vyhráli poměrně jednoduše, bylo to čisté vítězství. Vyhráli z toho důvodu, že jsme nezačali zápas s energií a nasazením. Je to první utkání, které jsme zde prohráli bez boje, a to je to nejhorší. Nejde o to, že prohrajeme, ale že prohrajeme bez boje, bez koncentrace a bez obrany. Nemůžeme mít šanci, když nebráníme. Nebudeme si v zápase jistí jen z útoku. Potřebuji od hráčů, aby byli další zápasy lepší a lepší, zejména proti Ostravě. A abychom vyhráli. Začneme vyhrávat. Ještě jednou Olomoucku gratuluji.“

Javonte Douglas, hráč týmu BK Olomoucko: „Mám pocit, že jsme dnes nastoupili koncentrovaní. V Palyzovi máme nového vůdce, který nás poslední dobou táhne. Myslím, že jsme se už spojili jako tým. První půlku sezony jsme se poznávali a teď jsme celek. Každému se daří, hrajeme jako tým.“

Deremy Geiger, hráč týmu Egoé Basket Brno: „Myslím, že Olomoucko začalo zápas s nasazením. Velmi intenzivně a s koncentrací, jak už řekl Javonte. V tomto jsme se jim v první čtvrtině nerovnali, ani v první polovině. Musíme zlepšit naše začátky čtvrtin, začátky polovin, začátky zápasů. Zejména proto, kde jsme teď v tabulce. Každý z nás se musí podívat do zrcadla a donutit se k většímu úsilí.“

Hráč utkání: Jan Močnik.