Začíná druhá část zápasů a Svitavy tentokrát vyzveme doma. Po dvou vyhraných zápasech máme hlavy nahoře a jsme připravení poslat hosty zpět s prohrou. Utkání začne v neděli v 19:00.

S Tury otevíráme druhou polovinu letošní sezony. Poprvé jsme se s nimi střetli hned v prvním kole. Tehdy jsme bohužel na svitavské palubovce neuspěli a podlehli jsme 73:67. Od té doby se našim prvním soupeřům daří lépe. Se sedmi výhrami a čtyřmi prohrami jsou aktuálně na čtvrté příčce tabulky. Polovinu ze svých proher si vybrali na domácí palubovce, nejprve proti Pardubicím a v předposledním domácím utkání proti Ústí. Kromě mírného překvapení v podání ústecké výhry Tuři prohráli pouze s týmy, které jsou tabulkově výš. My jsme měli po prvním kole větší smůlu. I když to za bilance 3-1 vypadalo, na nečekané překvapení, chytila se nás kletba v podobě porážek. Od té doby jsme v KNBL ještě nevyhráli.

Naději vzestupu vzbuzují naše poslední dvě výhry. První v Českém poháru proti prvoligovému Novému Jičínu a druhá – důležitější – v posledním kole Alpe Adria Cupu, kde jsme porazili vedoucí celek skupiny – maďarský Zalakerámia ZTE KK. Naši hráči s trenérem se shodli, že před výzvou v podobě Svitav tvrdě trénovali a zlepšili se. Doufejme tedy, že začneme druhou polovinu podobně nadějně jako tu první. „Tato přestávka nám dala šanci na sobě zapracovat. Vyhráli jsme dva zápasy v pohárech, kde jsme hráli mnohem lépe než předtím. Věřím, že budeme v neděli proti Svitavám hrát tvrdě a půjdeme si pro výhru. Svým hráčům věřím a jsem šťastný z práce s nimi,“ komentoval pokroky týmu trenér Chris Chougaz. Že mají basketbalisté hlavu nahoře, a cítí zlepšení, potvrdil i pivot Reggie Keely. „Velmi se těšíme na začátek nového kola zápasů v KNBL. Během této krátké přestávky jsme extrémně tvrdě trénovali a hodně jsme se zlepšili. Podařilo se nám vyhrát dva zápasy v ostatních soutěžích a na této vlně hodláme pokračovat i ve druhé části sezony,“ řekl odhodlaně Keely.

Zápas se Svitavami bude těžký, ale věříme, že můžeme vyhrát. Přijďte nám proto pomoci a podpořit nás! S vámi máme větší šanci. Uvidíme se v neděli v 19:00.