Z třetího místa skupiny vyzveme první celek z Maďarska. Doufáme ve vítězství, ale zároveň zápas využijeme jako přípravu na domácí soutěž. Hráči začnou dnes v 19:00.

S Maďary se nestřetneme poprvé. Už za sebou máme duel na jejich půdě, kde jsme bohužel celku Zakalerámia ZTE KK nestačili. Po nadějném začátku nám utekla druhá a třetí čtvrtina, a nezachránil nás ani vyrovnaný výkon z poslední hrací části. Největší problém nám dělal rozehrávač Bernard Thompson, který nastřílel 22 bodů a rozdal 5 asistencí. Celkově si také průměruje nejvyšší čísla v bodech, doskocích i asistencích v týmu. Od nás se nejvíce prosadil Reggie Keely, který dal soupeři 18 bodů.

Maďarskému celku momentálně náleží první místo skupiny C. S bilancí 4-1 jsou na tom opačně než my. Kromě utkání s Maďary jsme ale měli všechny ostatní zápasy velmi vyrovnané. První jsme prohráli o čtyři body, čtvrtý o sedm a poslední o pouhé dva body. Náš dnešní soupeř prohrál jen svoje první utkání proti Škrljevu. Poté porazili ostatní týmy průměrně o čtrnáct bodů, a to včetně Škrljeva.

Letošní rozlučka s Alpe Adria Cupem bude ve stejném znamení jako všechny předchozí zápasy – minuty pro všechny. „Čeká nás poslední zápas Středoevropského poháru proti nejsilnějšímu týmu naší skupiny. Bude to dobrou příležitostí rozdělit minuty a dát příležitost všem hráčům. Zároveň se otestujeme před dalším utkáním Kooperativa NBL,“ řekl k derniéře trenér Chris Chougaz. S koučem se shoduje i Martin Vyroubal, který v našich posledních dvou zápasech dostal výrazně větší minutáž. „Maďarský celek je dle výsledků nejsilnějším soupeřem z naší skupiny Alpe Adria Cupu, nicméně si myslím, že v domácím prostředí můžeme porazit kohokoliv. Určitě uděláme všechno pro to, abychom utkání dovedli do vítězného konce. Navíc pro nás bude zápas proti takto kvalitnímu týmu výbornou přípravou na nadcházející domácí střetnutí se Svitavami,“ komentoval odhodlaně duel s Maďary Martin Vyroubal.

Přijďte nás ve Středoevropském poháru podpořit ještě jednou a vytvořme spolu nezapomenutelnou atmosféru. Společně snad ukážeme, že můžeme porazit i tabulkově lepší Maďary.