Výborná střelba za tři body a důsledné doskakování nám v Českém poháru pomohly k vítězství nad týmem Nového Jičína. Konečně jsme tak získali dlouho hledanou výhru.

Utkání jsme nezačali nejlépe. První sice otevřel skóre Reggie Keely, který proměnil trojku, ale po pěti minutách jsme prohrávali 8:4. Od této chvíle si domácí drželi čtyřbodový náskok, kterým uzavřeli první desetiminutovku (19:15). Ve druhé periodě už se nám ale začalo dařit a postupně jsme ukazovali, proč hrajeme vyšší soutěž. Po dvou minutách Zdeněk Nehyba snížil pětibodový rozdíl na nulu a navázal na něj Reggie Keely, jenž nás posunul do vedení. Většina čtvrtiny byla pod taktovkou dua Nehyba-Keely, kdy se oba hráči střídali ve skórování. Český rodák se chytl zejména zpoza oblouku a americký pivot ho doplňoval zevnitř. Tím jsme se dostali tři a půl minuty před poločasem do komfortního vedení o patnáct bodů. V útoku se přidal i zbytek týmu a tento náskok, až na malou úpravu, jsme si udrželi až do konce první poloviny (31:44).

Po poločase jsme si vedení udržovali nepustili jsme si soupeře nijak výrazněji blíž. I z toho důvodu jsme šli do poslední hrací části s téměř stejným rozdílem (43:55). V koncovce jsme domácím ještě mírně přitáhli opasek a osm minut před koncem jsme sérií 9-0 opět navýšili náš náskok na jednadvacet bodů. Jičínští už nebyli schopní zvrátit svůj osud a podlehli 57:78. Sérii proher tak ukončujeme v Českém poháru.

Celý zápas jsme měli lepší střelbu. Mírně navrch jsme měli za dva body (43 % ku 36 %), ale za obloukem jsme byli výrazně lepší (42 % ku 19 %). Ve trestných hodech jsme na tom potom byli téměř stejně (57 % ku 56 %). Nový Jičín jsme také výrazně přeskákali (51 doskoků oproti 33), měli jsme však více ztrát (18 oproti 13).

Za Nový Jičín se prosadili: D. Szarowski (15 bodů, 3/3 trojky), T. Janík (14 bodů), Z. Jakubu (13 bodů, 6 asistencí), J. Kelar, L. Pindroch (oba po 5 bodech a 6 doskocích), M. Hrabovský (3 body) a A. Choleva (2 body).

Naším nejlepším střelcem byl Zdeněk Nehyba, který nasbíral 26 bodů (6/8 trojky). Přes deset bodů se dostali ještě Reggie Keely (17 bodů, 13 doskoků) a Radek Farský (13 bodů, 2 zisky). Dále skórovali: M. Vyroubal a V. Vašát (oba po 6 bodech), J. Jokl (5 bodů, 13 doskoků) a J. Kozina (5 bodů, 6 asistencí).