CZ/EN EGOÉ BASKET BRNO : BC ADRIAOIL ŠKRLJEVO 71:73 (14:14, 29:31, 48:51)

Utkání bylo už od začátku vyrovnané. Jako první skóroval chorvatský Krajina, který proměnil střelu za dva body. Celou první čtvrtinu jsme si se soupeřem vyměňovali koš za koš a ani jeden z nás nebyl schopný utrhnout si výraznější náskok. Podobně pokračovala i druhá čtvrtina. Tentokrát otevřel desetiminutovku Radek Farský. Největší rozdíl ve skóre, na který jsme se dostali, byl čtyřbodový. Ten jsme si udrželi přibližně minutu a půl. Dvě minuty před koncem jsme dali náš poslední koš a do poločasu ještě Chorvati získali dvoubodový náskok. Hráči šli do šaten za stavu 29:31.

Ve druhé polovině se nekonala žádná větší změna a zápas byl stále vyrovnaný. Škrljevo se dostalo do čtyřbodového vedení a snažilo se ho udržet. Naneštěstí pro ně se nám dařilo proměňovat střely a nenechali jsme si je tak utéct. Tři minuty před koncem třetí periody vstřelili Chorvaté tři trojky, čímž se dostali na mnohem pohodlnější rozdíl osmi bodů. My jsme ale rychle zareagovali a díky šestkám a přesné trojce Farského jsme snížili manko na rozdíl tří bodů. Poslední hrací část byla vyrovnaná. I přesto, že jsme se usilovně snažili získat vedení, udrželo Škrljevo kontrolu. Čtyřiadvacet vteřin do konce jsme byli o pouhý bod za soupeřem. Poté jsme ale dvakrát nedali koš a naše poslední jiskra naděje zhasla. Chorvaté vyhráli 71:73.

Mirko Ščekić, trenér týmu BK Klosterneuburg Dukes: Byl to opravdu těžký zápas. První poločas jsme nehráli dobře. Na konci jsme ale začali dobře pracovat v obraně a dopadlo to dobře. Náš soupeř hrál dobře, byl to dobrý zápas. Na konci měli ale méně štěstí, a tak jsme vyhráli my. Díval jsem se i na doskoky a měli jsme jich celkem třiačtyřicet, takže to taky možná hrálo roli.“

Chris Chougaz, trenér týmu Egoé Basket Brno: Gratuluji soupeři k vítězství. Bylo pro nás těžké hrát bez Lukáše Stegbauera. Nejsem spokojený s našimi obdrženými body po ztrátách a také s obdrženými body po útočném doskoku. Naopak jsem byl ale rád, že jsme bojovali až do konce, nevzdali se a chtěli vyhrát. Musíme pokračovat, hrát lépe a lépe a samozřejmě vyhrát nějaké zápasy.“

David Usić, hráč týmu BC Adraoil Škrljevo: Nejprve bych chtěl pogratulovat Brnu k velmi dobrému utkání. Pro nás byla klíčová obrana, výborně jsme komunikovali. Vždy je těžké jet na výjezd a snažit se vyhrát, takže jsem za to velmi vděčný. Je to pro nás krok vpřed.“

Martin Vyroubal, hráč týmu Egoé Basket Brno: Jak řekl trenér, největším problémem bylo našich třináct ztrát. S tím jsou ale spojené body z rychlého protiútoku, které jsme kvůli nim následně dostali. Bylo jich, tuším, patnáct, což není vůbec dobré. A hlavně ještě co si myslím, že nás porazilo, byl útočný doskok soupeře. Dvanáct útočných doskoků je hrozně moc v zápase. Před zápasem jsme si věřili, mysleli jsme, že budeme schopni zlomit tu naši sérii porážek. Bojovali do jsme konce, nevzdali jsme to, ale bohužel v závěru byl šťastnější soupeř. Gratuluji soupeři.“

Brno: Roby 21, Farský 18, Keely 16, Geiger 11, Jokl 3, Nehyba 2.
Škrljevo: Yacoubou 18, Stemberger 14, Usić 13, Williams 12, Spence, Sarac (oba 6), Krajina 4.

The match was tied since the beginning. Krajina opened the score with a two-point jump shot. Whole first quarter we traded basket for basket and neither of the teams was able to get a bigger lead. Second quarter was similar. This time it was Farský from Brno who scored the first basket. The biggest score differential that we held was by four point for approximately a one and a half minute. We scored our last basket two minutes before the end of the half and since then Croatian team got a two-point lead. Players went to their locker rooms and the score was 29:31.

There was no surprise in the second half and the match was very close again. Škrljevo got a four-point lead and they were trying to hold on to it. Unfortunately for them we kept scoring and did not let the visitors raise their lead. Three minutes before the end of a quarter Croatians made three three-point shot which got them a more comfortable eight-point lead. But we reacted quickly and thanks to free throws and precise three-point shot from Farský cut the lead to only three points. The last quarter was tied. Even though we were desperately trying to turn the tables and take the lead Škrljevo kept calm and executed patiently. Twenty-four second before the end we were just one point behind but then we missed a floating jump shot and a layup. With that our last hope died. Croatians took the win (71:73).

Mirko Ščekić, assistant coach of BK Klosterneuburg Dukes: “It was a really tough match. We did not play well in the first half, but we started to play better defence at the end and it ended up better for us. Our opponent played well, it was a good game. Unfortunately, they had less luck at the end, so we took the win. I saw our number of rebounds, we had forty-three in total, so it probably played a role as well.”

Chris Chougaz, head coach of Egoé Basket Brno: “Congratulation to our opponents for the win. It was tough for us to play without Stegbauer. I did not like the amount of points from turnovers that we got and also the amount of their second chance points. But I liked that we played until the end, did not give up and tried to win the game. We must continue to play better and better and of course, we have to win games.”

David Usić, player of BC Adraoil Škrljevo: “First of all congratulations to Brno for a very good game. For us I think the key was our defence. We communicated in defence very well. It is always hard to go away and get a win, so I am very happy for that. This is a good step forward for us.”

Martin Vyroubal, player od Egoé Basket Brno: “Like coach said, the biggest problem were our thirteen turnovers. That relates to the amount of point that we got from fast breaks. They scored fifteen points from fast breaks, I think. That is not good at all. What a big role as well were their offensive rebound. Twelve offensive rebounds in a game is just too much. Before the match we believed that we could be able to break our losing streak. We fought until the end, did not give up, but unfortunately it was Škrljevo who was happier after the end. Congratulations to our opponents.”

Brno: Roby 21, Farský 18, Keely 16, Geiger 11, Jokl 3, Nehyba 2.
Škrljevo: Yacoubou 18, Stemberger 14, Usić 13, Williams 12, Spence, Sarac (both 6), Krajina 4.