Po úvodní výhře na chorvatské půdě se Škrljevo vrací pro odvetu do Brně. Po více než měsíci si doma zahrajeme proti evropskému týmu. Do úterního utkání jdeme s touhou po pomstě. Rozhodčí vyhodí míč ve 20:00.

Při našem posledním, které bylo zároveň i prvním, střetnutí se nakonec radovali Chorvati. Po našem lepším vstupu do zápasu, jsme polevili ve druhé polovině a nechali si utkání utéct mezi prsty. Prohráli jsme o pouhé čtyři body (78:74). Největší problém nám dělal Američan Ash Yacoubou, který nám nastřílel 22 bodů. Zároveň se Škrljevu více projevili hráči z lavičky, kteří dali téměř dvakrát více bodů než naši.

Ze druhého místa ve skupině C jsme se bohužel propadli na čtvrté – poslední. To ovšem nic neznamená, protože Škrljevo je na druhém místě s pouze jednou výhrou navíc. Zatímco my jsem ze čtyř zápasů vyhráli pouze jeden, Chorvaté mají bilanci 2-1. Kromě nás porazili ještě Klosterneuburg, který je právě naší jedinou výhrou.

Po těsné prohře půjdeme do úterního zápasu s chutí vrátit chorvatskému týmu chuť porážky. Stejně jako v předchozích zápasech Alpe Adria Cupu dostanou prostor hráči s nižším minutovým průměrem na utkání. Trenér Chougaz chce však vyzkoušet i novinky. „Škrljevo bude dobrým testem pro náš tým k vyzkoušení nových věcí, které přidáváme do hry. Jak v útoku, tak v obraně. V zápase dostanou hráči, kteří běžně moc nehrají, vice minut. Samozřejmě jdeme utkání vyhrát,“ komentoval nadcházející utkání Chris Chougaz. Že jsou hráči hladoví po výhře dokazuje pivot Jakub Jokl. „Čeká nás silný chorvatský soupeř, kterému chceme vrátit těsnou porážku ze začátku sezony. Naším hlavním cílem pro další utkání je vrátit se zpět do herní pohody, se kterou jsme vstoupili do prvních zápasů. Doufám, že k nám, i přes naše výkony v posledních utkáních, naši fanoušci zachovají přízeň a přijdou nás podpořit i v úterním utkání,“ řekl odhodlaně Jokl.

S Jakubem souhlasíme a budeme se na vás těšit v úterý ve 20:00 v hale! Věříme, že bude co sledovat.