Osudová první čtvrtina nám velmi znepříjemnila šance. Bohužel jsme nakonec nepřekonali manko z úvodu utkání a Hradec Králové si tak připisuje svoji první výhru. My na úspěch stále čekáme.

Utkání jsme si nechali utéct už v první čtvrtině, byť zápas začal slibně. Po vyhraném rozskoku proměnil Reggie Keely hned první střelu a po tříminutové pauze se trefil i Davell Roby. Královehradečtí nám ale čtyřbodový náskok nenechali dlouho a okamžitě zareagoval zejména Lošonský. Ještě tři minuty před koncem první desetiminutovky byl po skórování Radka Farského stav téměř vyrovnaný (10:9). Pak se ale spustila trojková kanonáda domácích. Z patnácti obdržených bodů bylo dvanáct zpoza oblouku, nám se v podařilo dát pouze jednu šestku. Z vyrovnaných sedmi minut se tak stalo velmi špatných deset a do další čtvrtiny jsme pokračovali s patnácti bodovým mankem za stavu 25:10. Sokoli na nás opět nastoupili silně a po minutě už vedli 30:10. Naštěstí jsme se vzpamatovali a postupně začali z rozdílu ukrajovat. Čtyři minuty před poločasem jsme byli už na devítibodovém rozdílu. Několik košů Hradce jsme kontrovali několika našimi proměněnými koši a první polovina utkání skončila stavem 46:36.

Po příchodu z šatny jsme se Sokolům přiblížili. Začal opět Reggie Keely svojí střelou za dva body. Za každý jeden proměněný koš domácích jsme my dali dva a dotahovali jsme tak ztrátu. Čtyři minuty před koncem periody jsme byli se soupeřem téměř vyrovnaní (52:50). Bohužel jsme si ho nechali mírně utéct a v poslední hrací části nás čekalo dorovnávání šesti bodů (60:54). A to se nám skoro podařilo. Po pěti minutách jsme se dostali na skóre 66:65 a vypadalo, že utkání otočíme. Udeřil však Sedmák se dvěma trojkami a tím nás zase oddálil. Po namáhavém úsilí vedl Hradec půl minuty před koncem o pouhý jeden bod. Canda naneštěstí proměnil obě šestky a my poté jen jednu. Naše šance nadobro zmizely, když Davell Roby netrefil dvanáct vteřin před koncem trojku. Královští Sokoli tak proti nám získali svoji první výhru v KNBL a nám stále pokračuje smolná série.

Tabulkově jsme byli skoro ve všem lepší. Jediné, v čem jsme zaostávali byla úspěšnost střelby za tři body (22 % ku 34 %) a asistence (10 ku 17). Měli jsme navrch ve střelbě za dva (60 % ku 53 %), ve střelbě trestných hodů (79 % ku 69 %), v doskocích (35 ku 32) i v ziscích (10 ku 5).

Z Královských sokolů se přes desetibodovou hranici dostlali čtyři hráči: B. Canda (22 bodů), P. Sedmák (18 bodů), P. Lošonský (15 bodů, 6 doskoků) a O. Peterka (10 bodů, 2 zisky). Dále skórovali: D. Pandula (5 bodů, 5 doskoků, 7 asistencí), M. Kolář a M. Rikalo (oba po 4 bodech) a P. Andres s J. Jiříčkem (oba po 3 bodech).

Nejlepším střelcem Brňanů byl Davell Roby s 27 body (6/6 šestky). Hned za ním byl Reggie Keely s 20 body a 6 doskoky (5/5 šestky), následovaný Deremym Geigerem (13 bodů, 5 asistencí) a Lukášem Stegbauerem (10 bodů). Dále se prosadili také: J. Jokl (4 body), R. Farský (3 body) a M. Vyroubal s J. Kozinou (oba po 1 bodu).