Momentálně jsme spadli na předposlední místo, ale tabulka je vyrovnaná a například na páté USK ztrácíme pouze dvě výhry. Vše zatím nasvědčuje tomu, že si do Hradce jedeme pro jednu z nich. Zápas začne ve středu v 18:00.

Královehradecký tým je v nejvyšší soutěži nováčkem. Jeho usilovná snaha o postup začala už před čtyřmi sezonami, kdy se do KNBL nedostali zrovna přes nás. Tehdy jsme je porazili rozdílem dvaceti bodů. Následující sezonu prohráli Jindřichovým Hradcem. Ve dvou utkáních sice skončili s bilancí 1:1, opět však byly o dvacet bodů pozadu. Rok poté se mírně zlepšili, když nejprve remizovali s Prostějovem a následně prohráli už jen o deset bodů. Zlom přišel po minulé sezoně, kdy nejprve prohráli o tři body v Jindřichově Hradci a pak doma zvítězili o jedenáct bodů.

Po oslavách postupu přišla tvrdá realita. S deseti odehranými koly zatím nemají Královští sokoli ani jednu výhru. To ovšem neznamená, že nás čeká lehký zápas. Po výrazné úvodní prohře s Děčínem se Královehradečtí vzpamatovali a jen těsně doma prohráli proti Praze 87:90. V sedmém kole pak padli na palubovce Ústí 67:77 a v posledním utkání podlehli Olomoucku pouze o šest bodů (82:88). Sokoli doma odehráli zatím jen tři zápasy a počínaje námi je čeká pořádná dávka domácí haly. My jsme si z pěti venkovních zápasů vezli výhru zatím jednou – z Prostějova –, ale měli jsme velkou šanci i v Praze.

„Ve středu nás čeká velmi důležitý zápas proti Královským sokolům, kteří doposud nehráli vůbec špatně. Bohužel pro ně jim všechna utkání skončila těsnými porážkami, a proto mají bilanci 0:10. Bude to opravdu těžký zápas, na který musíme být od začátku koncentrovaní,“ řekl ke středečnímu utkání pivot Lukáš Stegbauer, který přišel právě z vyřazeného Jindřichova Hradce. Tým i fanoušci doufají v ukončení kletby, která se v současnosti vznáší nad Brnem, kletby proher. „Nesmíme nic podcenit a musíme se převážně soustředit na naši obranu, která není poslední zápasy moc dobrá. Věřím, že se nám konečně podaří navázat na naše výkony ze začátku sezony a tím přerušíme negativní šňůru šesti porážek za sebou,“ dodal s odhodláním Stegbauer. Kromě statistik nám do karet hraje také to, že za sebou má trenér s týmem své první utkání. Nepůjde tak v Hradci o první kontakt, protože hráči už trenéra lépe znají a stejně tak zná lépe on je. „Během mého prvního týdne v Brně hrajeme už druhý zápas a já nás chci vidět hrát lépe a lépe každé utkání. Hrajeme venku proti týmu, který chce vybojovat své první vítězství. To stejné potřebujeme po několika prohrách i my, takže to bude těžký zápas,“ komentoval výjezd trenér Chris Chougaz.

Věříme, že na nás na východě Čech po delší pauze čeká výhra. I tak to ale nebude jednoduchý boj a budeme potřebovat jakoukoliv formu vaší podpory. Ideálně přímo v hale nebo u živého přenosu na webu TVCOM. Držte nám palce!