Bohužel jsme neudrželi tempo z první čtvrtiny a domácí palubovku jsme neubránili. Hlavním rozdílem byla úspěšnost trojek, kterou měli hosté mnohem lepší. Nedáváme však hlavy dolů a s narůstajícím časem pod vedením nového trenéra věříme v lepší výsledky.

Vstup do utkání se nám vydařil lépe než soupeři. Po minutě a půl otevřel skóre Zurab Kereselidze střelou za dva body. Z trojky na něj navázal Lukáš Stegbauer a ujali jsme se vedení. Ústečtí naše body kontrovali svými. Po každém našem koši a pomyslném bodovém úniku odpověděli hosté svými body a nenechali si zápas utéct. Celá čtvrtina byla ve znamení střídání střel. Tři vteřiny před koncem první desetiminutovky proměnil Deremy Geiger trojku a vedli jsme 22:21. V další periodě už se nám dařilo méně. Hned na začátku se Ústí vydalo do mírného vedení, které jsme jim tentokrát překazili my. Následně ale zopakovali svůj únik, kterému jsme už nestačili a tři minuty před poločasem vedli o osm bodů. Ztrátu jsme stáhli na tři body, ale ústecký Wallace trojkou stanovil skóre na 37:43.

Po poločase jsme se bohužel nevzpamatovali. Byť jsme začali lépe a během minuty byl stav téměř vyrovnaný, Ústečtí ovládli poslední tři minuty čtvrtiny a přehráli nás 10-4. Do poslední hrací části jsme tak šli s devítibodovým mankem 54:63. Postupně jsme ukrajovali z vedení a pět minut před koncem byl rozdíl pouhé tři body (66:69). Hosté však dali dvěma trojkami najevo, že mají utkání pod kontrolou a vedení si udrželi až do konce. Tabule tak po finální siréně ukazovala 71:80 a Ústí se domů vrací s vítězstvím.

Ve střelbě za dva body jsme na tom byli s Ústím téměř totožně (46 % ku 44 %), zásadní rozdíl však byl ve střelbě za tři (35 % oproti ústeckým 54 %). Ve všech ostatních tabulkách jsme měli stejné nebo podobné statistiky.

Nejvíce bodů od nás dal Deremy Geiger (18 bodů). Následovali ho Davell Roby (12 bodů, 9 doskoků, 7 asistencí, 3 zisky), Lukáš Stegbauer (12 bodů, 6 doskoků) a Reggie Keely (12 bodů). Přispěl také J. Jokl (7 bodů) a Z. Kereselidze s R. Farským (oba po 5 bodech).

Z ústeckého celku skórovali: D. Wallace (25 bodů, 7/11 trojky), L. Pecka (17 bodů, 7 doskoků), P. Houška (8 bodů, 6 asistencí), M. Stevanovic (8 bodů), M. Šotnar (5 bodů, 6 asistencí), F. Šmíd (5 bodů), J. Wisseh, S. Svejcar (oba po 4 bodech) a D. Šteffel (2 body).

Antonín Pištěcký, trenér týmu SLUNETA Ústí nad Labem: „Příprava na zápas u nás výjimečně probíhala celý týden. Nicméně ten zápas je specifický v tom, že v průběhu minulých dní došlo k výměně lodivoda domácích. Pro nás to bylo složité. Samozřejmě jsme se na zápas připravovali jako na každý jiný, ale tušili jsme, že dojde – ať už na obranné nebo na útočné polovině – k nějaké změně setů. Je to jasné, každý trenér má nějaký rukopis. Taky jsme věděli, že to samozřejmě nebude ani nic jednoduchého pro domácí. Věděli jsme, že domácí stoprocentně začnou s velkou energií, protože jak se říká ‚nové koště dobře mete‘. To znamená, že tam nějaká energie musela být. A byla tam. My jsme byli celou první čtvrtinu ještě téměř v tranzitech. Nicméně jsme dneska vyhráli těžký utkání, nebude se tady vyhrávat jednoduše. Velice si toho vážíme, bereme čtvrtou výhru v KNBL v řadě, což je pro nás po bídném startu 1-5 velmi důležité. Dostáváme se zpět na pozice, ve kterých se chceme pohybovat. Co bych hlavně svým klukům vytkl, je snaha o útočný doskok. Dneska jsme měli pouze šest útočných a když se podíváte na počet našich a brněnských střel, tak je tam rozdíl. To byl škraloup na našem výkonu. Jinak jsem rád, že jsme to zvládli a přeji domácím hodně štěstí do dalších kol.“

Chris Chougaz, trenér týmu Egoé Basket Brno: „Gratuluji našim soupeřům k vítězství. Hráli velmi dobře a také chytře. Naše osobní obrana musí být mnohem lepší. Samozřejmě jsme spolu teprve tři, čtyři dny a budeme měnit spoustu věcí jak v útoku, tak v obraně. Ale viděl jsem je na tréninku a věřím jim, myslím, že budou mnohem lepší. Musíme zlepšit obranu a soustředit se na jednotlivé věci v ní. Přeji Ústí hodně štěstí a samozřejmě i nám.“

Devante Wallace, hráč týmu SLUNETA Ústí nad Labem: „V první čtvrtině jsme na hřiště přišli s nulovou energií. Postupně jsme se potom začali zvedat, hlavně ke konci druhé čtvrtiny. Do druhé poloviny jsme pak vstoupili s pořádnou energií a s tou jsme pak hráli. Myslím, že jsme hráli dobrou obranu. Zlepšujeme se každým dnem, naše tréninky jsou tvrdší. Taky v útoku jsme šli nahoru. Trenér nám řekl, abychom víc nahrávali a posouvali míč, dostávali se do situací dva na dva, a to jsme dnes skutečně dělali. Náš pohyb v útoku je mnohem plynulejší, než byl předtím. Takže myslím, že jsme hráli dobře a budeme se zlepšovat.“

Radek Farský, hráč týmu Egoé Basket Brno: „Pro nás byl tento zápas náročný v tom, že jsme se celý týden museli, s příchodem nového trenéra, učit nové akce. A zároveň se učit akce Slunety, abychom věděli, jak je máme bránit. V tom pro nás bylo daleko těžší se připravit na utkání a adaptovat se na nový styl hry. Do zápasu jsme vstoupili s velkou energií, ale ta postupem času upadala. V druhé půli jsme na ni pak nedokázali navázat. Myslím si, že v dnešním zápase hlavně rozhodla procentuální úspěšnost trojek Slunety.“