Po své poslední výhře přijedou Ústečtí se vztyčenými hlavami. My se ale pod vedením nového trenéra jen tak nedáme. Dnešní utkání začne v 19:00 a budeme potřebovat vaši podporu.

Od minulé sezony zůstalo v Ústí pouze pět hráčů. Klub propustil všechny cizince: E. Singletaryho, J. Treadwella, D. Robinsona, Ch. Davenporta, G. Teagua a J. Wolframa. Odešli i Stanislav Votroubek, Vladimír Dolanský, Lukáš Růžička a Jakub Kaša. Četné ztráty částečně zalepil rozehrávač Jaytornah Wisseh s rozehrávačem/křídelníkem Devante Wallacem a křídelníkem Markem Stevanovicem. Přišel také zkušený pivot Pavel Houška, kterého doplnil Martin David a mladí křídelníci Jan Maděra s Josefem Pokorným. Silně obměněný tým ale zatím podává dosti podobné výsledky jako na konci loňské základní části, kde skončili na sedmém místě. V současnosti je Ústí na osmé příčce s bilancí 4-5 a má tak o jedinou výhru víc. Hned pět hráčů z týmu si připisuje více než deset bodů na zápas, jsou jimi: S. Svejcar, L. Pecka, M. Stevanovic a D. Wallace vedení Pavlem Houškou.

V minulé sezoně jsme se s ústeckým celkem střetli celkem čtyřikrát, z toho jsme jednou vyhráli. Letos máme na domácí palubovce zatím vyrovnanou bilanci 2-2. Bohužel jsme prohráli poslední dva domácí zápasy, a tak doufáme v ubránění naší haly. Náš soupeř je na tom mírně hůř, venku vyhrál dvě z pěti utkání. V dnešním zápase také poprvé nastoupí nový brněnský trenér Chris Chougaz. „Jsem šťastný, že můžu svůj návrat do české ligy začít v Brně a v důležitém zápase proti zkušenému týmu. Mám za sebou pár dnů práce s týmem a jsem velice spokojen s mentalitou hráčů a jejich motivací. Očekávám od nich tvrdou hru, týmový výkon a boj do poslední vteřiny,“ řekl Chougaz ke své premiéře.

Po výborném úvodním startu, kdy jsme vyhrály dva ze dvou domácích zápasů, se nám už tolik nedaří. Kapitán Jan Kozina chce zapomenout na nedávný neúspěch a spíše se vrátit k začátku sezony. A to i přes to, že je Ústí momentálně nahoře. „Ústí přijede po posledním zápase s Olomouckem sebevědomé. Klíčem bude zastavit jejich protiútok. Pokud se nám to povede, tak věřím, že před domácím publikem odstartujeme novou vítěznou sérii,“ řekl Kozina.