Devatenáctiletý křídelník posílil náš tým před letošní sezonou. Po velmi úspěšném působení v Praze se přestěhoval do Brna, kde nyní hraje svoji první plnohodnotnou sezonu nejvyšší mužské soutěže. Po cizincích si připisuje nejvíc bodů a tvrdě na sobě pracuje.

Co bylo impulzem k přestupu do Brna?
Impulzem bylo to, že jsem tady dostal super příležitost rozvoji. Dostal jsem herní šanci, kterou bych v Praze asi nedostal. To vedlo k tomu, že jsme se já, můj agent a moje rodina rozhodli, že se sem přestěhuji a budu hrát za Brno.

Máš nějaký hlavní cíl pro tuto sezonu?
Konečně se dostat do play-off.

A nějaký osobní cíl?
Získávat zkušenosti. Je to vlastně můj první ročník, když nepočítám ten loňský, kde jsem toho moc neodehrál. Čili získávat co nejvíc zkušeností, sbírat je od spoluhráčů, protihráčů a zužitkovávat to v každém dalším zápase.

Už jsi odehrál několik utkání. Jak jsi se sebou zatím spokojen?
Nejsem spokojený, já nikdy nejsem spokojený. Vždycky to může být lepší. Relativně se mi povedly dva zápasy, ale já nechci hodnotit sebe, radši bych hodnotil ten tým.

Tak zhodnoť tým.
Teď je to těžké hodnotit, když jsme prohráli několik zápasů v řadě. Ale myslím, že jako tým jsme si sedli a musíme se zase naladit na vítěznou vlnu.

Nejvyšší mužskou soutěž jsi už okusil minulou sezonu. Co ti ten rok dal?
Já jsem tam spíš jen nakukoval na pár zápasů, pár minut. Primárně jsem se soustředil na juniorskou kategorii. Důležité pro mě byly hlavně zkušenosti, co jsem získával z tréninků a ze zápasů. Snažil jsem se je přenést na tým U19. Jak tu kulturu, tak herní styl, kdy to je rychlejší a silnější.

Bylo něco, co tě vyloženě překvapilo?
Asi ani ne. Přechod do mužů byl poměrně plynulý, protože jsem ještě rok předtím hrál i první ligu. Takže jsem se na to adaptoval celkem rychle.

Kdo ti dal na palubovce nejvíc zabrat?
V tréninku mi dal nejvíc zabrat Ondra Sehnal, ale to byl spoluhráč. Ten mě vždycky přehrál silou. Jinak jsme hodně přebírali, takže mi na hřišti dali zabrat pivoti. Kromě nich asi nebyl nikdo, kdo by mi dal vyloženě zabrat. Nebo si to nepamatuji.

Minulý rok jsi kromě KNBL hrál také 1. ligu, a k tomu ještě Extraligu U19. Jak jsi zvládal tři soutěže najednou?
My jsme se to s trenérem Jachanem snažili vymyslet tak, aby to nebylo příliš náročné, aby se předcházelo zraněním. Já jsem na ně dřív docela trpěl, vždycky mi něco bývalo. Teď už naštěstí ne. Takže šlo o to, abych neměl jeden týden čtyři zápasy. V juniorce jsem sice hrál všechna utkání, ale v Kooperativě a první lize jsem toho odehrál méně.

Po letošním vítězství na Mistrovství ČR jsi při oslavách vylil kýbl s Gatoradem na trenéra Jachana. Jak to nesl?
Předloni to byla voda, tak jsem chtěl, aby si to víc pamatoval. Takhle si to pamatuje minimálně jeho oblečení. (směje se) Vzal to v pohodě. On byl rád, že jsme vyhráli. Myslím, že toto naposledy udělal ročník 1994, čili to pro něj bylo asi nostalgické.

Vyjmenovávat všechny tvoje dosavadní úspěchy by bylo na dlouho, ale jen tak letmo: člen reprezentace, dvojnásobný mistr ČR, zároveň MVP a nejlepší střelec posledního Mistrovství ČR U19. Všechno to jsou cenné zkušenosti, ale zároveň také asi velký tlak. Jak to vnímáš ty? Užíváš si to nebo je to stres?
Neberu to jako stres, úspěch vždycky beru jako motivaci k další práci. Řeknu si, že je super, že se to povedlo, ale chci to lepší. Něco se mi tam nelíbilo, tak to změním. Takhle se to snažím brát. Tíha na mě vůbec nepadá.

S tvým příchodem se změnil i vzhled klubu. Líbí se ti nové dresy a logo?
Co se týče dresů, ty máme asi nejhezčí. Vypadají jako dresy amerického nároďáku. A logo se mi taky líbí. To minulé byly dvě koule, moc se mi nelíbilo, ale tohle je příjemnější. Víc zaujme širší veřejnost. Navíc tam je ten brněnský drak nebo krokodýl.

Ono je to vlastně obojí.
Už jsem slyšel pověst, takže tomu už rozumím.

Mimo basketbal: Bydlel jsi v Praze a teď i v Brně, které město se ti líbí víc?
Brno. (směje se) Ne, vážně. V Praze jsou sice super památky, ale já jsem na ně stejně moc nechodil. Brno mi přijde takové praktičtější. Je menší, takže je všechno blíž. Všechno, co potřebuji, zde mám a nemusím kvůli tomu hodinu někam jezdit.

Chtěl bys něco vzkázat fanouškům?
Přijďte nás podpořit, budeme pro vás bojovat o play-off!