Nového trenéra budete moci vidět v akci už v sobotu, kdy povede tým proti Ústí nad Labem. Na postu brněnského trenéra je sice nováčkem, ale v nejvyšší české lize už odtrénoval sezonu. Řek Chougaz očekává bojovnost a chce hráče motivovat.

Co vás vedlo k příchodu do Brna?
Zrovna jsem skončil u řeckého týmu, se kterým jsem začal sezonu. Po jednání s Filipem Jimramovským jsem se rozhodl vrátit se do české ligy, protože moje zkušenost z minulé sezony byla velmi příjemná. Také se mi líbí, že týmy v KNBL jsou velmi soutěživé a konkurenceschopné.

Co říkáte na klub a sestavu?
Pamatuji si Brno z předchozí sezony, protože jsme proti sobě několikrát hráli. Zázemí i organizace jako taková na mě udělali dobrý dojem. Některé hráče – kteří zde hráli i minulou sezonu – znám, zejména Radka Farského, který hrál pode mnou. Vím, že jde o mladý tým a to je pro mě velkou výzvou a motivací.

Těšíte se na znovushledání s Radkem Farským?
Ano, byl jedním z nejtalentovanějších hráčů v USK. Ve spoustě důležitých utkání minulou sezonu týmu hodně pomohl.

Jaké máte plány s týmem?
Vždycky se snažím udělat hráče lepšími a motivovat je, zejména mladé hráče. Snažím se jim vysvětlit, že je velmi důležité tvrdě pracovat a mít vysoké cíle. Aby těchto cílů dosáhli, musí fungovat jako tým a věřit si.

Co je cílem pro tuto sezonu?
Tým teď prohrál několik utkání a nejsme na tom dobře. Chci hráčům předat svoji trenérskou filozofii a vidět je bojovat v každém zápase. Chci, aby se tým zlepšil a uvidíme, kde na konci sezony skončíme.

Chtěl byste něco vzkázat fanouškům?
Jakožto Řek jsem sportovní fanoušek. Vždy jsme propojení s fanoušky, a proto bych chtěl, aby vás na naše utkání chodilo více a více. Brno je skvělé město a zaslouží si spoustu basketbalových fanoušků. Také vím, že zde – stejně jako v Praze – žije komunita Řeků, čili v hale rád uvidím své řecké přátele.