Po neúspěšném utkání v Opavě se střetneme s nejtěžším soupeřem v lize, a navíc na jeho půdě. Zápas s ČEZ Basketball Nymburk začne v sobotu v 17:00.

Nymburský tým obměnil všechny cizince. Odešli K. Ray, D. Berisha, Q. Diggs, W. Austin, C. Godfrey, H. Mickelson i B. Barac. Změny se však nekonaly jen v zahraničních řadách. K rivalům přešel Martin Kolář a tým opustili mladí hráči Miroslav Štafl s Martinem Holoubkem. Za bývalé cizince přišli americký rozehrávač/křídelník Kendall Smith a křídelník Bracey Wright. Ti proti nám ale ze na palubovce nenastoupí – Smith je mimo sestavu a Wright má zraněný kotník. Do týmu také přibyl mladík Rostislav Jirák.

I přes značnou obměnu kádru se nekoná žádná tabulková změna. Nymburk nejeví známky pochybností, a i letos je neporažený suverénně na špičce tabulky. Středočeši odehráli svůj nejvyrovnanější zápas proti Ústí, kde vyhráli o jedenáct bodů. V minulé sezoně jsme se střetli pouze dvakrát a oba zápasy pro nás nedopadly dobře. V prvním jsme prohráli 96:63, ve druhém pak 102:49. Nebyli jsme však jedinými, komu se nedařilo. Nymburský celek si svoji první a jedinou prohru připsal až na konci skupina A1 proti Pardubicím.

Patnáctinásobní mistři budou naší nejtěžší výzvou. Obzvlášť těžké bude hrát hned dva dny po výjezdu do Opavy. „Po ani ne osmačtyřiceti hodinách nás čeká další těžký soupeř, a to navíc na venkovním hřišti. Každý zápas s Nymburkem je skvělou zkušeností pro naše hráče. Mohou se porovnat s hráči, kteří pravidelně hrají Ligu mistrů a pravidelně nastupují za národní tým. Nymburk je jasným favoritem, ale budeme se snažit podat co nejlepší výkon,“ řekl k dnešnímu utkání asistent trenéra Martin Vaněk. Nymburský tým je v Česku synonymem zkušeností, ovšem porazit jej by bylo lepší. K tomu bude potřeba zlepšit zejména útok, ve kterém se nám poslední dva zápasy moc nedařilo. No a samozřejmě nedostat více bodů od soupeře. „Čeká nás těžký venkovní zápas. Musíme se hlavně soustředit na naši hru na obou polovinách hřiště a podat výkon, na který bychom mohli navázat další zápasy,“ komentoval dnešní výzvu rozehrávač Zurab Kereselidze.

Nymburští si zatím každou sezonu pravidelně připisují jednu prohru. Nic není nemožné, a tak bychom to letos mohli být my. Sledujte zápas živě v Nymburku nebo na webu TVCOM.